Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać newsy ze świata Short Waves i krótkiego kina!

Co?

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który przez blisko 13 lat swojej działalności stał się jedną z najważniejszych imprez filmowych w kraju prezentujących wyłącznie krótkie metraże. To sieć filmowych wydarzeń, których trzonem są pokazy konkursowe — zestawy krótkich metraży obejmujących pięć kategorii: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych.

Gdzie?

Naszym domem od lat jest miasto Poznań, a od niedawna również niezbadane głębiny internetu! Od 12. edycji w 2020 roku przyjęliśmy formułę festiwalu hybrydowego, co oznacza, że wydarzenia festiwalowe odbywają się równolegle offline i online – stacjonarnie w przestrzeni miasta, jak i w sieci za pośrednictwem naszej platformy Filmchief Hub.

Kiedy?

13. edycja festiwalu Short Waves odbędzie się w dniach 14 – 20.06.2021 r., ale jesteśmy aktywni cały rok! Dowiedz się więcej o naszych działaniach całorocznych, takich jak m.in. Klub Krótkiego Kina, pokazy filmów nominowanych do Oscara czy współtworzenie europejskiej sieci festiwali promujących krótki metraż – platforma THIS IS SHORT.

Czy Warto?

No raczej! Short Waves Festival to więcej niż filmy w kinie. To wydarzenie, które znosi umowne granice pomiędzy dziedzinami sztuki (film, sztuki wizualne, design, architektura, muzyka), inicjuje dialog społeczny i wyznacza nowe trendy festiwalowe. To nieoczywiste pasma tematyczne, takie jak Comedy, Horror czy Kinky Shorts, program fokusowy (m.in. fokus geograficzny – w 2021 roku prezentujący kinematografię Austrii), segment branżowy, wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową: plenery, kluby, pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema.

Zapiszcie się tutaj!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.