Klub Krótkiego Kina: edycja wiosenna!

Pierwsze spotkanie Klubu Krótkiego Kina po kolejnej pandemicznej przerwie to filmowe powitanie wiosny. Filmowa propozycja 5 tytułów z całego świata to ożywcza mieszanka tematów i form filmowych, przypominająca jak ciekawy i różnorodny jest świat dookoła nas. W programie między innymi: fanatyzm religijny na wesoło, karnawał w Nowym Orleanie, miłość po doświadczeniu traumy oraz kryzys egzystencjalny planktonu. Filmy będą prezentowane w oryginalnej wersji językowej z polskimi i angielskimi napisami.

Wprowadzenie: Emilia Mazik

Program:
Little lower than angels, reż. Neozoon, eksperyment, Niemcy 2019, 14’
Film skupia się na pokazaniu związku między religią a szowinizmem gatunkowym. Jego bohaterami są Youtube’owi reprezentanci kreacjonizmu i wyznawcy idei, że człowiek był najważniejszym owocem dzieła stworzenia.

All on a Mardi Gras Day, reż. Michał Pietrzyk, dokument, USA 2019, 22’
W gentryfikowanym Nowym Orleanie, Afroamerykańscy mężczyźni zamieszkujący jego najniebezpieczniejsze okolice, spędzają cały rok na szyciu piórzastych garniturów, które założą tylko raz podczas walki o tytuł „najładniejszego”.

Suc de Sindria, reż. Irene Moray, fabuła, Hiszpania 2019, 22’
Przy wsparciu Pola, pośród natury, pomiędzy łzami i śmiechem, Barbara leczy stare rany i redefiniuje swoją seksualność.

Short Calf Muscle, reż. Victoria Warmedar, fabuła, Holandia 2019, 13’
Anders jest inny, ale on o tym nie wie. Tak, jest także gejem, ale nie o to tutaj chodzi. Inny zdają się dostrzegać coś, czego Anders nie widzi.Plankton, rez. Gustaf Lindström, animacja 2018, 5’
Pomysły, aspiracje i problemy końca łańcucha pokarmowego.

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Wydarzenie na Facebooku
Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.