Rusza nabór na warsztaty – Filmowe Miasto: Poznaj siebie!

Filmowe Miasto: Poznaj siebie!

warsztaty / dyskusje / pokazy filmowe

Po raz kolejny jesienią Fundacja Ad Arte oferuje warsztaty z zakresu tworzenia wydarzeń filmowych i kulturalnych Filmowe Miasto. W tym roku pod hasłem “Poznaj siebie!” razem z dwudziestoma uczniami szkół ponadpodstawowych przygotuje wydarzenia finałowe, które odbywać się będą w listopadzie. Trzy weekendy warsztatów w dedykowanych grupach Program, Promocja i Komunikacja oraz Identyfikacja Audiowizualna to nie tylko wiedza teoretyczna, ale także praktyczna przybliżająca tajniki kształtowania poszczególnych etapów pracy nad wydarzeniem kulturalnym. Wydarzenia finałowe mocno opierać się będą na haśle “Poznaj siebie!”, która pozwala młodzieży na interpretację tak ważnych tematów jak seksualność, relacje interpersonalne czy dojrzewanie. 

Filmowe Miasto / warsztaty:

spotkanie integracyjne

9.10.2021

I warsztaty

16.10.2021 – 11:30 – 18:00 (+ przerwa na lunch)

17.10.2021 – 12:00 – 15:00 (Grupa Program)

II warsztaty

23.10.2021 – 11:30 – 18:00 (+ przerwa na lunch)

24.10.2021 – 2:00 – 15:00 (Grupa Identyfikacja Audiowizualna)

III warsztaty

30.10.2021 – 11:30 – 18:00 (+ przerwa na lunch)

31.10.2021 – 12:00 – 15:00 (Grupa Promocja i Komunikacja)

Wydarzenia finałowe:

12 – 14.11.2021

Wiek:

15-19 lat

Grupy:

Grupa Program – grupa oferująca dostęp do filmów krótkometrażowych oraz merytoryczne przygotowanie do pracy z krótkim metrażem, ukazująca wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu programowania wydarzeń filmowych, przybliżający warsztat krytycznego spojrzenia na krótkie formy filmowe, przygotowująca materiał filmowy do wydarzeń. Opiekun grupy: Aleksandra Ławska, koordynator programu filmowego na Short Waves Festival

Grupa Identyfikacja Audiowizualna – grupa przygotowująca do pracy z tworzenia krótkich form video i spotów promocyjnych, szukania powiązań pomiędzy wydarzeniem filmowym a ich wizualnym przedstawieniem, praktycznej pracy nad tworzeniem identyfikacji audiowizualnej pod wydarzenia finałowe. Opiekun Grupy: Adam Romel –  montażysta i reżyser w makemake, specjalizujący się w tworzeniu produkcji wizualnych i eventowych

Grupa Promocja i Komunikacja – grupa ukazująca tajniki pracy promocyjnej przy wydarzeniach filmowych, umiejętności komunikacji oraz wykorzystywania narzędzi pracy z mediami społecznościowymi oraz efektywnego znajdowania partnerów medialnych.

Opiekun: Karolina Sienkiewicz – Karolina Sienkiewicz – PR, komunikacja i rzecznik prasowy Short Waves Festival; prowadzi też własną agencję PR, której działania koncentrują się wokół szeroko pojętej kinematografii: dystrybucji, produkcji oraz organizacji wydarzeń i festiwali filmowych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 23 września na adres dawid.adarte@gmail.com z krótką informacją, dlaczego uczestnik chce wziąć udział w warsztatach i do której grupy przynależeć.

Osoby niepełnoletnie proszone są o dołączenie zgody rodzica/opiekuna prawnego.

Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Warsztatów: POBIERZ

Wzór zgody rodzica/opiekuna prawnego: POBIERZ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.