Nabór na 14. edycję Short Waves Festival jest otwarty już TERAZ

14. edycja Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2022 roku w Poznaniu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają od 1 października 2021 roku do 15 marca 2022.

Filmy można zgłaszać do pięciu kategorii:

  • Konkurs Międzynarodowy
  • Konkurs Polski
  • Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych
  • Dances with Camera
  • Urban View

Konkurs Międzynarodowy

Konkurs Międzynarodowy to główny konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych to konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza filmu i video-artu trwających nie dłużej niż 30 minut i powstałych nie wcześniej niż w październiku 2019, bez dodatkowych ograniczeń formalnych i gatunkowych. 

Dances with Camera

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View 

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką
i designem rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.


Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zdecyduje również o przyznaniu Nagrody Publiczności. Łączna pula nagród wynosi 50 tysięcy złotych.

Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez FilmFreeway:
https://filmfreeway.com/festival/ShortWavesFestival

Kontakt: 

Aleksandra Ławska – koordynatorka Konkursów
competitions@shortwaves.pl

Facebook

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.