Klub Krótkiego Kina: Winter Wonderland

13.12.2021, g. 19:00 | CK ZAMEK, Kino Pałacowe

Podczas grudniowej odsłony Klubu Krótkiego Kina zapraszamy na prawdziwą zimową podróż! Odwiedzimy przede wszystkim alpejskie kurorty, by niemalże jak w sorrentinowskiej “Młodości” przyjrzeć się nie tylko uczestnikom wycieczki, ale też samym sobie. Będziemy świadkami niezręcznych oświadczyn, przyjrzymy się z mikroskopijną dokładnością górskim krajobrazom, zanurzymy się w gorącą atmosferę austriackich wystaw okiennych czy spotkamy sławnego piłkarza na alpejskich stokach.

Podczas tych wakacji nic nie zdaje się być takie, jakie jest na co dzień – oderwanie od codziennej rzeczywistości stawia bohaterów filmów przed decyzjami zmieniającymi ich całe życie, a przyglądanie się specyfice przestrzeni kurortów zimowych odkryje przed nami zupełnie inny świat grzanego wina i narciarskich przyjemności, bo za nimi kryć się może znacznie więcej!

Wprowadzenie: Aleksandra Ławska

Program filmowy:

  1. Guy proposes to his gf on a mountain, reż. Bernhard Wenger, Austria 2019, fabuła, 13’ / Produkcja: Bernhard Wenger

Nakręcony przy pomocy telefonu film o grupie znajomych, którzy spotykają się przy schronisku narciarskim. Daniel ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a jego przyjaciel próbuje uwiecznić najlepszy dzień w ich życiu swoim Iphonem.

  1. Sex at the ski center, reż. Heikki Ahola, Finlandia 2017, dokument, 4’ / Produkcja: Heikki Ahola

Podczas tych bardzo zimnych dni, wypchane zwierzęta i zabawki próbują rozgrzać atmosferę w kurorcie narciarskim.

  1. Stations, reż. Julien Huger, Francja 2018, dokument/eksperyment, 23’ / Produkcja: François Martin Saint Léon

Alpy zimą. Ludzie i maszyny stają się częścią dziwnego tańca kształtującego góry. Przestrzeń się opiera, a rzeczywistość zderza się z wyobraźnią.

  1. Excuse Me, I’m Looking for the Ping-Pong Room and My Girlfriend, reż. Bernhard Wenger, Austria 2018, fabuła, 23’ / Produkcja: Bernhard Wenger

Film o parze na wycieczce w SPA, gdzie jeden partner znika, a drugi nie jest pewien, czy szuka jej czy siebie. W dziwnym świecie alpejskiego kurortu zimowego, Aron rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. 

  1. Zlatan in the Slopes, reż. Monne Lindström, Szwecja 2019, animacja, 19’ / Produkcja: Migdig

Najlepszy zawodnik piłkarski ze Szwecji odpina swoje buty narciarskie i rozluźnia się w kabinie narciarskiej, ale kiedy kobieta oślepiona przez śnieg potrzebuje pomocy, Zlatan ją oferuje. Urocza animacja, która przypomina dlaczego tak uwielbiamy piłkarza z Malmö.

Czas trwania: 80 minut

KLUB KRÓTKIEGO KINA

W ramach cyklu w każdy drugi poniedziałek miesiąca mamy okazję ujrzeć różnorodność kina krótkometrażowego. Jej szeroki wachlarz zobaczycie nie tylko w zmieniających się gatunkach filmu, ale także w tematyce i perspektywach patrzenia na świat. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, ulubione filmy publiczności czy nominowane tytuły do najważniejszych nagród filmowych. 

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte / Short Waves Festival

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Klub Krótkiego Kina: Winter Wonderland

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.