2 pokazy Klubu Krótkiego Kina na Walentynki! Love / Hate Relationship

W tym roku Klub Krótkiego Kina walentynkowo zaprasza nie tylko do krainy miłości, ale także wita w klubie złamanych serc. 

14 LUTEGO celebrować będziemy różne barwy namiętności, patrząc przez różowe okulary i z motylami w brzuchu śledząc urocze historie relacji mniej lub bardziej miłosnych, niezręcznych, beztroskich, niewinnych. Poznamy starszą parę, która wciąż potrafi z czułością patrzeć na swoje słabostki, komika próbującego zwrócić na siebie uwagę chłopaka pracującego w rzeźni (który kroi serca na pół, dosłownie!) czy zbadamy dlaczego związki na odległość muszą być tak skomplikowane.

A jeśli widok całujących się par i splecionych rąk doprowadza Was na skraj szaleństwa (te wszystkie serduszka w sklepach i komedie romantyczne w kinach…), już 15 LUTEGO zapraszamy na filmową ucztę antywalentynkową! Specjalny program o rozstaniach o gorzko-słodkim smaku. Pijackie urodziny po zerwaniu z ukochaną, która miała być na całe życie? Czy wspólna kumpelska rozpacz przy wyprowadzce z mieszkania eks? Te i inne historie pozwolą na ucieczkę z przeromantyzowanego świata i dystans od codziennych, emocjonalnych huśtawek.

14.02.2022 r.

Cuteness Overload


Program:

  1. La chair (Flesh), reż. Jean Le Peltier, fabuła, Belgia 2019, 18’

Vincent, komik, któremu łatwiej przychodzi występowanie na scenie niż w prawdziwym życiu, jest zmęczony szukaniem miłość przez aplikacje internetowe. Pewnego dnia spotyka starszego mężczyznę, który przypomina mu, że jego nieśmiałość i strach przed upokorzeniem nie zniknie z czasem. 

  1. Afloat, reż. Ève-Chems de Brouwer, fabuła, Francja 2019, 20’

Lato nad Morzem Śródziemnym. Garance dołącza do swojej siostry, by pomóc w opiece nad jej dziećmi. Ale w ciągu kilku ostatnich miesięcy, coś zmieniło się w jej wyglądzie. Blisko wody i fal, spotyka chłopaka, którego już wcześniej poznała…

  1. Bear with me, reż. Daphna Awadish, animacja, Holandia 2019, 5’

Krótki dokument animowany przedstawiający imigrantów, którzy opuścili swój kraj dla miłości.

  1. Koniec Sezonu, reż. Stanisław Cuske, dokument, Polska 2020, 19’

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

  1. Here at Home, reż. Renaud Ouimet, fabuła, Kanada 2020, 17’

Mężczyzna żyjący jak pustelnik w lesie spotyka na swojej drodze kobietę w naturalny, ale też niecodzienny sposób i ryzykuje powrót do “normalnego” życia.


Czas pokazu: 80’

15.02.2022 r.

How can you mend a broken heart (while having fun!)?


Program:

  1. Amourteur, reż. Sylvia Le Fanu, fabuła, Dania 2021, 20’

Luna pragnie swojego byłego, ale zaprzyjaźnia się z Johanem. Johan zaczyna być zmęczony Luną, więc Luna pragnie Johana.

  1. Le Canapé, reż. Baptiste Sornin, Karim Barras, fabuła, Belgia 2020, 15’

Baptiste’a rzuciła dziewczyna. Samotnie czeka na swojego przyjaciela, by pozbyć się ostatniego mebla z mieszkania, w którym mieszkał ze swoją dziewczyną: sofy. Kiedy przyjaciel dociera do mieszkania, okazuje się, że też został sam.

  1. Mudanza Contemporanea, reż. Teo Guillem, dokument/eksperyment, Hiszpania 2018, 20’

Fotele, stopy, materace, mopy, ręce, wspomnienia, rury, plastik. Cała armia przedmiotów tańczy w wyjątkowej choreografii. Mężczyzna próbuje pokonać ducha z przeszłości – pięknego, przeklętego, niemożliwego do zapomnienia ducha. 

  1. Self-Scratch, reż. Chenghua Yang, animacja, Francja 2020, 9’

Podążając za rozstaniem, Wen topi się w melancholii. Mówi do siebie dużo. Rozumiejąc, że to nie miłość, którą straciła, a raczej jej pewność siebie, stara się pojednać ze sobą.  

  1. You will be fine, reż. Céline Devaux, fabuła, Francja 2017, 15’

Daj temu trochę czasu. Przejdzie ci. Jean świętuje urodziny, upija się i przypomina sobie okropny weekend, który doprowadził do zerwania z Mathilde.


Czas pokazu: 75’KLUB KRÓTKIEGO KINA

W ramach cyklu w każdy drugi poniedziałek miesiąca mamy okazję ujrzeć różnorodność kina krótkometrażowego. Jej szeroki wachlarz zobaczycie nie tylko w zmieniających się gatunkach filmu, ale także w tematyce i perspektywach patrzenia na świat. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, ulubione filmy publiczności czy nominowane tytuły do najważniejszych nagród filmowych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte / Short Waves Festival

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.