Short Waves Festival solidarnie z Ukrainą!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jako zespół Short Waves Festival wyrażamy solidarność z niepodległą Ukrainą. Kategorycznie potępiając inwazję Rosji, uznajemy za niepodważalną odrębność historyczną, kulturową i społeczną Ukrainy. Jesteśmy zszokowani wydarzeniami, które dzieją się u naszych sąsiadów. Zachęcamy wszystkich do udziału w manifestacjach solidarnościowych i udzielania innych, symbolicznych czy materialnych, form wsparcia względem mniejszości ukraińskiej mieszkającej w Polsce. Jednocześnie empatyzujemy także z obywatelami Rosji, którzy dystansują się od agresywnej i podważającej fundamenty demokracji polityki Władimira Putina, od dekad walcząc o prawa człowieka łamane również w swoim kraju.

Jako społeczność festiwalowa, szczególnie łączymy się również z ukraińską branżą filmową, która swoją odwagą i niepokornością inspiruje nas do działań na rzecz obrony swobód demokratycznych w Europie, wykorzystując medium filmowe jako impuls do zmian.

W tym trudnym czasie jesteśmy z Wami. #wolnaUkraina #standwithUkraine

 

MIĘDZYNARODOWY FUNDUSZ „КОЖЕН МОЖЕ”

Międzynarodowy Fundusz „КОЖЕН МОЖЕ” pomaga niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnym osobom starszym, które ucierpiały w wyniku wojny na Ukrainie i potrzebują wsparcia, a także wspiera szpitale i inicjatywy wolontariackie na Ukrainie.

https://everybodycan.com.ua


UKRAIŃSKA FUNDACJA „ТЕРИТОРІЯ ДОБРА”

Ukraińska fundacja „ТЕРИТОРІЯ ДОБРА” pomaga ukraińskiej armii oraz dzieciom mieszkającym w strefach objętych wojną w obwodach donieckim i ługańskim.

https://vuf-td.space


FUNDACJA „POWRÓT ŻYWYCH”

Fundacja „Powrót żywych” jest jedną z największych organizacji charytatywnych pomagających na froncie ukraińskim.

https://savelife.in.ua/


UKRAIŃSKI FUNDUSZ HUMANITARNY

Ukraiński Fundusz Humanitarny pomaga organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą humanitarną oraz agencjom ONZ na Ukrainie w niesieniu pomocy najbardziej zagrożonym społecznościom i ludziom oraz w dostarczaniu im pilnie potrzebnej żywności, wody, schronienia i innego podstawowego wsparcia.

https://crisisrelief.un.org/t/ukraine

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.