THIS IS SHORT powraca 1 kwietnia – jedyna taka platforma filmowa wyłącznie z krótkimi metrażami. Karnety już w sprzedaży!

Platforma z filmami krótkometrażowymi THIS IS SHORT stanie się aktywna już w najbliższy piątek 1 kwietnia. Druga edycja europejskiego projektu będzie trwała do 30 czerwca. W tym roku w programie na widzów czeka między innymi europejski konkurs filmów krótkometrażowych online New Point Of View z 23 zgłoszeniami z 18 krajów.

NEW POINT OF VIEW – W drugiej edycji europejskiego konkursu online zostaną zaprezentowane 23 filmy z takich krajów jak Szwajcaria, Belgia, Finlandia, Rumunia, Portugalia, Austria, Wielka Brytania czy Francja. Każdy film krótkometrażowy będzie dostępny przez 7 dni, pojawiając się na platformie jeden po drugim, zaczynając od The Eternal — wyjątkowego dzieła Pink Twins, muzyków elektronicznych i artystów Juhy i Vesy Vehviläinenów z Helsinek w Finlandii, w którym spoglądają przez kryształowy kalejdoskop na tradycyjne chińskie ogrody zabierając widza w psychodeliczną podróż wizualną przez antyczne, zanurzone w harmonii panoramy. Kolejne 22 konkursowe filmy będą stopniowo pojawiać się online, a dodatkowo zwycięskie tytuły powrócą na platformę raz jeszcze pod koniec czerwca.

POZNAJCIE JURY – Wszystkie zgłoszenia New Point Of View będą oceniane przez profesjonalne Jury, składające się z przedstawicieli branży filmowej. Natalia Sielewicz jest kuratorką Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, specjalizującą się w pograniczu sztuki wideo, technologii i performatyki. Việt Vũ to urodzony w Wietnamie filmowiec i krytyk, znany z serii prac audiowizualnych o tematyce queer i pamięci zmarginalizowanych społeczności. Robin Curtis to znany teoretyk filmu, krytyk, medioznawca i kierownik Katedry Mediów i Studiów Kulturowych na Albert-Ludwigs-Universität Freiburg w Niemczech.

FOUR PERSPECTIVES – Seria czterech programów filmowych. Cztery różne perspektywy na jeden temat – w tym roku to Movements / Ruch, w zarówno w szerszym, metaforycznym spektrum, jak i w bardziej dosłownym ujęciu. Podczas gdy świat stoi w miejscu, radząc sobie z trwającą pandemią, ludzie znajdują coraz to nowsze sposoby na przesuwanie granic i niepopadanie w bierność ze sobą i rzeczywistością. Programy będą dotyczyć zmian, przesunięć i namacalnych ruchów od granic ludzkiego ciała po ciężki transport i przesuwanie płyt tektonicznych oraz sprawią, że ekrany będą się trząść, tańczyć i kołysać.

ZDOBĄDŹ SWÓJ KARNET JUŻ DZIŚ!  – Pełny dostęp do THIS IS SHORT w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca można uzyskać przez zakup jednego z dwóch karnetów: THIS IS SHORT PASS dla kinomanów za 20 € lub THIS IS SHORT INDUSTRY PASS za 25 €. Oba rodzaje karnetów zapewniają dostęp do ponad 120 filmów krótkometrażowych, z nowymi filmami co tydzień, starannie dobranymi programami i selekcją wysokiej jakości tytułów, Konkurs filmów europejskich online New Point of View, sekcją Four Perspectives, ponad 80 krótkich perełek kinowych w sekcji Festival Favorites prezentowanych w parach tematycznych oraz osobnych platform czterech festiwali podczas ich edycji online:

THIS IS SHORT INDUSTRY PASS zapewnia dodatkowo dostęp do danych kontaktowych twórców wyselekcjonowanych tytułów w ofercie platformy oraz do połączonych video-libraries wspomnianych czterech festiwali, a także dla profesjonalistów filmowych i działań branżowych czy treści objętych geoblokadą platformach festiwali filmowych podczas trwania ich edycji online.

Sprzedaż karnetów rozpoczęła się 21 marca i potrwa przez cały czas trwania wydarzenia do 30 czerwca 2022 roku: https://thisisshort.filmchief.com/hub/tickets.

THIS IS SHORT
Platforma internetowa European Short Film Network
1 kwietnia – 30 czerwca 2022
Platforma: thisisshort.com
Facebook: @thisisshortcom
Instagram: @this_is_short
Informacje i kontakt dla mediów: info@thisisshort.com

THIS IS SHORT powstaje z udziałem ThisWayUp oraz dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu MEDIA – Kreatywna Europa. Za identyfikację wizualną odpowiada studio graficzne Uniforma.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.