Dołącz do zespołu wolontariuszy na 14. Short Waves Festival!

Dołącz do naszego zespołu jako wolontariusz/wolontariuszka podczas 14. edycji Short Waves Festival i twórz z nami wspaniałą festiwalową atmosferę! Uzyskaj bezpłatny wstęp na pokazy filmowe i zza kulis obserwuj jak działa organizacyjna machina SWF!

Czekamy właśnie na Ciebie, jeśli:

  • jesteś zakręcony(-na) na punkcie kina i otwarty(-ta) na nowe wyzwania;
  • chcesz zaangażować się w organizację wydarzenia filmowego i poznać Short Waves Festival “od kuchni”;
  • jesteś dyspozycyjny(-na) minimum trzy pełne dni od 14 do 19 czerwca, (albo nawet także od początku czerwca do pomocy w mniejszych zadaniach przed-festiwalowych);
  • potrafisz komunikować się w języku angielskim (a może nie tylko!)?

Dołącz do jednej z 7 sekcji wolontariuszy na SWF 2022:

Punkt informacyjny (sekcja funkcjonująca w ścisłym powiązaniu z biurem festiwalowym).
Punkt informacyjny to miejsce w którym uczestnicy i goście festiwalu szukają informacji dotyczących wydarzeń festiwalowych, wskazówek jak dotrzeć do odpowiednich sal kinowych czy innych miejsc na mapie Short Waves Festival. Wolontariusze tego działu to chodzące encyklopedie festiwalu. Powinni znać odpowiedź na każde pytanie, albo umiejętnie i sprawnie znaleźć brakujące informacje na dany temat. Biuro festiwalowe, to nasze centrum dowodzenia, w którym wszyscy uczestnicy, goście, czy przedstawiciele mediów rozpoczynają swoją festiwalową przygodę. Wolontariusze w tym dziale będą także dbać o przestrzeń, odpisywać na maile, pomagać w kwestiach biurowych i podejmować nagłe zadania specjalne.

Biuro prasowe
Jesteś osobą z natury kreatywną i masz ‘lekkie pióro’? Zapraszamy do działu promocji! Wolontariusze będą w kontakcie z przedstawicielami prasy, radia, telewizji, którzy przybyli na festiwal by relacjonować przebieg festiwalu w mediach; będą robić medialny research, opracowywać teksty prasowe. Nie zabraknie też zadań specjalnych, takich jak współtworzenie relacji w mediach społecznościowych, czy podrzucanie pomysłów na Insta Stories/Tik Toka/posty na Facebooku. Zadbacie o przepływ festiwalowej atmosfery w przestrzeni online! PS Przyda się dobry aparat w telefonie.

Fotografia (sekcja funkcjonująca w ścisłym powiązaniu z działem promocji i biurem prasowym)
Pomóż nam utrwalić tegoroczną festiwalową atmosferę na zdjęciach, które trafią do odbiorców festiwalowych mediów społecznościowych, ale też posłużą do komunikacji całorocznej na przyszłą edycję. Jest to bardzo ważne wsparcie oficjalnych festiwalowych fotografów przy konkretnych zadaniach. Szukamy osób nie tylko sprawnie posługujących się aparatem cyfrowym (jeśli masz własny sprzęt – to tym lepiej!), ale również z pozytywnym nastawieniem, które sprawi, że nasi wolontariusze, goście, zespół i widzowie będą pięknie prezentować się na festiwalowych zdjęciach.

Opiekunowie gości
Pomocnicy, przewodnicy, asystenci członków składów jurorskich, twórców, reżyserów i gości branżowych, którzy przybywają do nas zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Od odbioru z lotniska/dworca kolejowego do końca pobytu pokierujesz ich krokami w stronę wydarzeń festiwalowych, opowiesz o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiejesz wszelkie wątpliwości i wspólnie obejrzysz mnóstwo filmów. Kto wie, może Wasze spotkanie zaowocuje przyjaźnią na lata!

Obsługa widza
Bardzo istotna funkcja, która obejmuje wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu., Potrzebujemy osób, które będą znały każdy szczegół wydarzenia, którym się opiekują i miejsca, w którym ono się odbywa. Zanim rozpocznie się pokaz skoordynują wchodzącą na salę widownię, dopilnują by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca, a i twórcom nie zabrakło mikrofonu, krzesła czy szklanki wody podczas spotkań po seansie. Gdy światła zgasną i rozpocznie się magia kina – możesz dołączyć do oglądania filmów razem z widzami!

Produkcja
Działania za kulisami festiwalu i pomoc w tworzeniu i aranżacji takich miejsc i wydarzeń, jak Random Garden Cinema, klub festiwalowy, czy gala wręczenia nagród. Pomoc przy transporcie zaopatrzenia, dekoracji, sprzętu na pokazy plenerowe, organizacji przestrzeni, oraz przy demontażu. Jeśli jesteś zainteresowany technicznym aspektem organizacji SWF – ten dział jest właśnie dla Ciebie!

Poza kinem
Wydarzenia dziejące się dosłownie poza kinem, więc i poza klasycznym postrzeganiem doświadczenia filmowego. W tym dziale będziesz nieco dalej klasycznych kinowych pokazów, a bliżej samej sztuki wizualnej, wydarzeń intermedialnych i interaktywnych w przestrzeni miejskiej, plenerowej jak i Galerii Skala. Wolontariusze pomogą artystom wizualnym w kwestiach montażowych, organizacyjnych i porządkowych.

Informacje organizacyjne

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez kandydata. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. O ustalonym terminarzu kandydaci dowiedzą się drogą mailową. Ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną zakres obowiązków może ulec zmianie. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego (link do formularza) do 30 kwietnia 2022 r.

Osoby niepełnoletnie prosimy również o przesłanie zgody rodzica/opiekuna prawnego (link do zgody rodzica/opiekuna prawnego) na adres: wolontariat@shortwaves.pl 

Uczestnictwo w wolontariacie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Wolontariatu (link do regulaminu) i podpisaniem Porozumienia o wolontariacie przed rozpoczęciem wydarzenia, na spotkaniu organizacyjnym.

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym. Wyniki zostaną rozesłane drogą mailową do 9 maja 2022 r.

Praktyki i zaświadczenia

Zachęcamy do zgłoszeń także osoby chętne do odbycia praktyk w ramach działań wolontariatu! Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Zeszyty praktyk zostaną podpisane po wcześniejszym omówieniu pracy podczas Festiwalu.

Do zobaczenia na SWF 2022!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.