Klub Krótkiego Kina: Na Cztery Łapy

„Alexa, kocham koty!” – Krystian, ojciec dwóch brytyjskich puchatych czoworonogów, dzieli się tym czułym wyznaniem ze swoim wirtualnym asystentem głosowym. W kwietniowej odsłonie Klubu Krótkiego Kina przyjrzymy się jak ważna jest obecność zwierząt w naszym codziennym funkcjonowaniu, i jak interesująca i cienka jest granica pomiędzy miłością platoniczną, a czymś, co dla naszej psychologii jest jeszcze trudne do zdefiniowania. Dla większości bohaterów wybranych filmów zwierzęta są całym światem – najbliższą rodziną, najlepszymi przyjaciółmi, ekscytującą przygodą, a także skandalem, za którym podążać chcą całe społeczności. Zapraszamy na zestaw shortów, które pokazują niezwykłą różnorodność i złożoność zwierzęco-ludzkich relacji. 

Wprowadzenie: Aleksandra Ławska / Koordynatorka programu Short Waves Festival, Programerka

Klub Krótkiego Kina: Na Cztery Łapy / 14.04 / 19:00 / Kino Pałacowe, Poznań

  1. All Cats Are Grey in the Dark, reż. Lasse Linder, dokument, Szwajcaria 2019, 18’

Christian żyje ze swoimi dwoma kotami, Marmoladą i Katiuszą. Pragnąc zostać ojcem, decyduje się na zapłodnienie swojej ukochanej Marmolady przez wyjątkowego samca z zagranicy.

  1. Premier Amour, reż. Haris Raftogiannis, fabuła, Grecja 2020, 15’

Dwóch samotników spotyka się po raz pierwszy. Ich psy zaczynają się dogadywać. Może oni też zaczną.

  1. Anita’s Pack, reż. Marlies Smeenge, dokument, Holandia 2018, 15’

Anita i jej siedemnaście psów tworzą przyjemną rodzinkę. Reżyserka podąża za miłośnikiem zwierząt, który czeka na narodziny nowego psiego członka rodziny.

  1. Some Kind of Intimacy, reż. Toby Bull, dokument, Wielka Brytania 2020, 6’

Autor stara się nawiązać kontakt z owcami, które mieszkają niedaleko miejsca pochówku jego rodziców. Wyjątkowe spojrzenie na temat żałoby, charakteryzujące się czułością i humorem. 

  1. NAYA – der Wald hat tausend Augen, reż. Sebastian Mulder, dokument, Holandia 2021, 20’

Dokument podążający za Nayą, wilczyca z czipem GPS, która przeszła ze Wschodnich Niemiec do Belgii. Pierwsza wilczyca w Belgii od 100 lat, która nagle staje się gorącym tematem gazet, ale jej obecność jest także owiana tajemnicą. 

Całość: 75’

KLUB KRÓTKIEGO KINA

W ramach cyklu co miesiąc mamy okazję ujrzeć różnorodność kina krótkometrażowego. Jej szeroki wachlarz zobaczycie nie tylko w zmieniających się gatunkach filmu, ale także w tematyce i perspektywach patrzenia na świat. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, ulubione filmy publiczności czy nominowane tytuły do najważniejszych nagród filmowych.

Partnerzy cyklu: Kino Pałacowe / Fundacja Ad Arte / Short Waves Festival

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.