Short Waves Festival prezentuje identyfikację 14. edycji!

Największe święto krótkiego kina w Polsce powraca w czerwcu do Poznania pod hasłem Light a Spark / Wystarczy iskra

Projekt identyfikacji wizualnej 14. edycji Short Waves Festival / Mateusz Lengling

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Short Waves Festival powróci już za niecałe dwa miesiące w dniach 14-19 czerwca 2022 roku, a Poznań po raz kolejny zamieni się w stolicę kina krótkometrażowego! Prezentujemy oficjalną identyfikację 14. edycji, której towarzyszyć będzie hasło Light a Spark / Wystarczy iskra. To nasz manifest, motor działań, inspiracja do wykraczania poza utarte schematy, katalizator zmiany lub bardziej – nowego początku w kontekście sztuki filmowej i nie tylko. Jedna niepozorna iskra wystarczy, by uwolnić niekończące się pokłady filmowej ekspresji i talentu, zainspirować do działania, buntu, walki o siebie i innych i obrony swojej niezależności i swojego świata.

Short Waves Festival to dla nas nie tylko święto kina, twórców i publiczności, ale też płaszczyzna do rozmowy o odpowiedzialności podejmowanych decyzji i świadomości ich konsekwencji. Tym bardziej w świetle ostatnich wydarzeń chcemy rozpalać iskrę w innych, a przede wszystkim – dawać głos tym, którzy z różnych przyczyn często są go pozbawiani i nadzieję, że wspólnie jesteśmy w stanie zmienić rzeczywistość.

Autorem tegorocznej identyfikacji festiwalu jest Mateusz Lengling – malarz, grafik i artysta wizualny. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem oraz 3D. Projektuje między innymi okładki płyt muzycznych, plakaty, ilustracje, identyfikacje wizualne. Jest autorem wielu nagradzanych projektów, w tym finalistą prestiżowego konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową organizowanego w Poznaniu z inicjatywy znakomitego grafika Rosława Szaybo. Z twórczością Mateusza można zapoznać się za pośrednictwem portalu Behance, czy jego strony internetowej

Obraz zawierający mapa

Opis wygenerowany automatycznie

14. Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14-19.06.2022 w Poznaniu & online. 6 czerwcowych dni to prawie 100 wydarzeń w 20 lokalizacjach przestrzeni miejskiej Poznania i blisko 300 filmów, w tym 89 konkursowych (5 konkursów: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych, Konkurs Urban View o architekturze, designie, miastach i ich mieszkańcach i Dances with Camera o tańcu, ruchu i ekspresji ciała zaklętych w oku kamery). W programie także rozrywkowe pasma tematyczne, takie jak Horror, Musical czy Queer Shorts; segment fokusowy prezentujący w tym roku m.in kinematografię Rumunii czy przegląd shortów nominowanych do prestiżowych nagród filmowych (BAFTA, Oscary, Europejskie Nagrody Filmowe); zupełnie nowa sekcja Long Story Short, czyli pokazy filmów pełnometrażowych i mniej znanych krótkich metraży wielkich reżyserów, m.in. Pedro Almodóvara i Luci Guadagnino; wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową – seanse plenerowe, w klubach, galeriach czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema – autorskiego cyklu Short Waves Festival, gdzie lokalizacja jest trzymana w sekrecie do samego końca, a pokazy okraszone niezwykłą atmosferą intymnego garden party z zestawem filmów, przekąskami i specjalnie przygotowaną oprawą wizualną.

Pełny program festiwalu poznamy w połowie maja. Karnety i bilety wkrótce w sprzedaży!

Short Waves Festival jest organizowany przez poznańską Fundację Edukacji Kulturalnej Ad Arte i współfinansowany przez Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa – Media.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.