Akredytacje branżowe na SWF 2022 już dostępne!

Akredytacje branżowe na 14. Short Waves Festival – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych już w sprzedaży! Zachęcamy przedstawicieli branży filmowej – festiwali filmowych, dystrybutorów oraz studentów szkół filmowych do ubiegania się o akredytacje branżowe na festiwal.

Akredytacja zapewnia dostęp do wydarzeń w ramach festiwalu w Poznaniu w dniach 14-19 czerwca 2022, a także do programu online.

Formularz akredytacyjny jest dostępny w portalu Filmchief. Po przyznaniu akredytacji i dokonaniu opłaty, akredytację można wymienić na identyfikator w Biurze Festiwalowym Short Waves Festival – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu Poznań (ul. Św. Marcin 80/82). dniach 14-19 czerwca 2022. Liczba akredytacji jest ograniczona.
Cena: 60 zł

Akredytacja upoważnia do odbioru bezpłatnych biletów na wszystkie wydarzenia filmowe i branżowe za wyjątkiem: SWF Lab, Electrical Walks (obowiązują dodatkowe zapisy), Pokazu Otwarcia. W tym roku posiadacze akredytacji mogą także zapisać się na jedno wydarzenie w ramach sekcji Random Garden Cinema – zapisy w Punkcie Info SWF w trakcie trwania festiwalu lub pod adresem dawid.adarte@gmail.com.
Bilety można odbierać nie wcześniej niż na dzień przed wybranym wydarzeniem.

Akredytacja zawiera także:
– pakiet uczestnika wraz z torbą festiwalową z pełnym zestawem gadżetów tegorocznej edycji;
– dostęp do SWF online (shortwaves.filmchief.com);
dostęp do This Is Short (thisisshort.com);
– dostęp do video library Short Waves Festival po zakończeniu festiwalu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: info@shortwaves.pl.

14. Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2022 w Poznaniu i online. 6 czerwcowych dni to prawie 100 wydarzeń w 20 lokalizacjach przestrzeni miejskiej Poznania i blisko 300 filmów, w tym 89 konkursowych (5 konkursów: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych, Konkurs Urban View o architekturze, designie, miastach i ich mieszkańcach i Dances with Camera o tańcu, ruchu i ekspresji ciała zaklętych w oku kamery).

Tegoroczny program branżowy festiwalu obejmuje Cinema Talks – panele i spotkania z kluczowymi gośćmi festiwalu wokół filmu eksperymentalnego oraz networkingowe Meet’upy przy lampce wina. 

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.