Jeżycki Otwarty Ekran

To już dziś! Startujemy z pierwszą edycją OFF Jeżyce! Otwarcie zainauguruje pierwszy z trzech pokazów sekcji Jeżycki Otwarty Ekran, czyli przeglądu Waszych krótkich i długich metraży.

Dostaliśmy blisko 100 (!) zgłoszeń od lokalnych, poznańskich i nie tylko, twórczyń i twórców filmowych. Z dumą prezentujemy listę zakwalifikowanych tytułów, które będziemy wspólnie oglądać przez kolejne dni w Dom Tramwajarza, a po każdym z pokazów odbędzie się spotkanie z autorkami i autorami filmów. Zapraszajcie mamę, tatę, rodzeństwo, sąsiadów i do zobaczenia!

Jeżycki Ekran Otwarty I: Cienie wielkiego miasta

CZWARTEK / 25.08 / godz. 18.00 / Dom Tramwajarza

Gasną światła, w uszach dzwoni cisza, pojawia się księżyc. Sekcja ‘Cienie wielkiego miasta’ to filmy pogrążone we śnie, czasem pełnym koszmarów, częściej w niczym niezakłóconym spokoju. Pozwólcie im zabrać się w podróż wśród nocnych opowieści.

Szczury / reż. Rafał Łysak
Wielka gwiazda kina niemego w kąpieli / reż. Marcin Kozłowski, Wojciech Tadeusz Lewandowski
Match / reż. Urszula Taraszka
Dychana / reż. Zuzanna Michalska
Moje myśli mnie kiedyś zabiją / reż. Weronika Nowacka
Egzamin / reż. Dominika Stachowiak
The Humming / reż. Paweł Panfil
rats / reż. Klara Woźniak
Wesele / reż. Martyna Kopacz

Jeżycki Ekran Otwarty II: Szarańcza, reż. Piotr Klubicki

PIĄTEK / 26.08 / godz. 17.00 / Dom Tramwajarza

„Szarańcza” to film dokumentujący pracę i pasje artystów przestrzeni miejskiej. Materiał to podróż przez ulice polskich i europejskich miast przy dźwiękach muzyki hip hopowej.

Graffiti to nie tylko bazgroły czy pomazane ściany, dla nas to nieodłączny element przestrzeni miejskiej, styl życia a przede wszystkim głos Naszego pokolenia. Celem dokumentu jest nie tylko sportretowanie setek akcji na pociągach i blokach, ale pokazanie tego, co miało na Nas wpływ przy tworzeniu graffiti. Chcemy opowiedzieć o naszej pasji przez pryzmat miasta i rozwiać wątpliwości – czy to wandalizm czy sztuka. Materiał to podróż przez ulice europejskich miast przy dźwiękach puszek i hip hopu. Ścieżka dźwiękowa do filmu powstała we współpracy z polskimi twórcami hip hopowymi.

Jeżycki Ekran Otwarty III: Witajcie w moim świecie

NIEDZIELA / 28.08 / godz. 18.00 / Dom Tramwajarza

Poznańscy twórcy zapraszają nas do spojrzenia ich oczami na otaczający świat, bliskich oraz relacje międzyludzkie. To filmy pełne czułości i zrozumienia, pokazujące to, o czym często na co dzień zapominamy. 

Dorastaństwo / reż. Robert Kołodziejczyk
Chwila z mamą / reż. Konstancja Taraszka
dobrze cię widzieć / reż. Filip Michałek
Terra / reż. Agata Patoła
Show(er) / reż. Julia Hazuka
Dobranoc sąsiedzie / reż. Rozalia Las
Oby ciebie nie nosiła ziemia / reż. Rozalia Las
przypadek świadomości / reż. Arek Ratajczak
ART OF MOVE reż. Błażej Szydzisz

Wstęp bezpłatny!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.