Wielkopolskie Lato Filmowe w Osiecznej

Poznańska Fundacja Ad Arte (organizator Short Waves Festival) zaprasza na Wielkopolskie Lato Filmowe! Ostatnie dni lata i kino plenerowe pod chmurką – a do tego koncerty, czy inne wydarzenia towarzyszące. Już 2 września, w piątek Wielkopolskie Lato Filmowe zawita do Osiecznej, dzięki współpracy z Towarzystwem Ziemi Osieckiej. Zespół Melrose wprowadzi widzów w atmosferę weekendu, a po występie odbędzie się pokaz filmu „Moje wspaniałe życie” w reż. Łukasza Grzegorzka. Wydarzenie odbywa się w Centrum Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej (ul. Zamkowa 2, w parku otaczającym osiecki zamek), a wstęp dla wszystkich jest wolny!

PIĄTEK 2.09 | godz. 19.00 | Koncert duetu Melrose

Melrose projekt powołany do życia w 2018 roku przez Michała Strzelczyka, który mieszka i pracuje w Poznaniu. Eklektyczny kolaż jazzu, rocka, sampli elektronicznych, syntezatorów, fortepianu i instrumentów smyczkowych. Duet nawiązuje do wielu gatunków, takich jak left field, breakbeats trip – hop, downtempo i synth-pop. Zainspirowany filmowymi ścieżkami dźwiękowymi, muzyką klubową i klasyczną, a także brytyjską sceną elektroniczną lat 90., Melrose współpracował z różnymi muzykami i wokalistami, aby stworzyć unikalne i organiczne brzmienie.

PIĄTEK 2.09 | godz. 20.00 | Projekcja filmu Moje wspaniałe życie
reż. Łukasz Grzegorzek / Polska 2021 / fabuła / 99’

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

Organizatorzy: Fundacja Ad Arte, Towarzystwo Ziemi Osieckiej
Finansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina Osieczna
Partnerzy: Short Waves Festival, CRM, Antistatic

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.