Wielopokoleniowe Kino Jeżyckie

Wielopokoleniowe Kino Jeżyckie w ramach OFF Jeżyce – kino • warsztaty • muzyka to 4 świetne filmy, kóre zgromadziły pełne sale widzów w ostatnich latach. Kino ambitne, bardzo dobre, ale zarazem lekkie, pełne humoru i ciepła. Idealne na letni wieczór w towarzystwie sąsiadów, rodziny, znajomych. Zobaczymy „Film balkonowy” o sąsiedztwie w najszczerszym wydaniu; „Kedi – sekretne życie kotów”, który rozczuli nie tylko kociarzy; nominowaną aż do dwóch Oscarów „Krainę miodu” o pszczołach gdzieś daleko w macedońskiej wiosce i ich czułej opiekunce oraz „Moje wspaniałe życie” z rewelacyjną rolą Agaty Buzek – ciepły, a zarazem dowcipny i brawurową historię kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką.

Seanse codziennie w godz. 20:30-22:00! Wstęp wolny!

• 25.08 / Dom Tramwajarza
Film Balkonowy, reż. Paweł Łoziński, Polska 2021, dokument, 100’

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować.
Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. „Film balkonowy” to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

• 26.08 /  Kino Rialto (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina już od godz. 16:00!)
Kedi – sekretne życie kotów, reż. Ceyda Torun, Turcja, USA 2016, dokument, 80’

Fenomenalny dokument o stambulskich kotach, który zachwycił recenzentów i stał się prawdziwym, kinowym przebojem!

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe kocie indywidualności, które są naszymi przewodnikami po Stambule, mieście z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedynym w swoim rodzaju najprawdziwszym kocim imperium. Oglądamy z bliska ich codzienne przygody i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie!

• 27.08 / Dom Tramwajarza
Kraina Miodu, reż. Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska, Macedonia 2018, dokument, 85’

50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem…
„Kraina miodu” zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury) oraz cztery na 16. Millennium Docs Against Gravity, m.in. Nagrodę Banku Millennium. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara® za 2019 r. w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Międzynarodowy

• 28.08 / Dom Tramwajarza
Moje wspaniałe życie, reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2021, fabuła, 99’

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.