Zgłoś swój film lub teledysk na OFF Jeżyce!

Odsłaniamy pierwsze karty programu OFF Jeżyce! Poznanianko, Poznaniaku! Pochodzicie z naszego pięknego miasta lub okolic? Zajmujecie się kinem, muzyką, kreatywną produkcją video? OFF Jeżyce to przestrzeń dla Was by pokazać co robicie na co dzień! Zgłoście swoje krótkie metraże lub teledyski na przegląd twórczości lokalnych twórczyń i twórców.

Zgłoś swój film na Jeżycki Otwarty Ekran!

Szukamy animacji, fabuł, dokumentów, eksperymentów, zarówno prac studenckich, niezależnych, szkolnych, jak i produkcji profesjonalnych. W ramach OFF Jeżyc pokażemy trzy zestawy wyselekcjonowanych shortów lokalnych autorek/autorów.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/mkkrR768YtTVvhgE6
Regulamin do pobrania TUTAJ.

Zgłoś swój teledysk do konkursu Muza z Fyrtla!

Jesteś twórczynią/twórcą filmowym, robisz muzykę i nakręciłaś/nakręciłeś teledysk? Weź udział w konkursie klipów poznańskich zespołów. Zwycięzców będzie można zobaczyć na pokazie finałowym gdzie zostanie także wręczona nagroda dla najlepszego teledysku w wysokości 2 000 zł!

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kPP45bVAXjZN8ZXt8
Regulamin do pobrania TUTAJ.


Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.