20 lat poznańskiej Fundacji Edukacji Kulturalnej Ad Arte – organizatora Short Waves Festival!

20-lecie Fundacji Edukacji Kulturalnej Ad Arte!

23 września 2003 roku Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego co oficjalnie zainicjowało jej działalność.

Pierwszym zrealizowanym wydarzeniem był Festiwal Filmów o Miłości, który m.in. odbywał się w poznańskim kompleksie kinowym Kinepolis, warszawskiej Kinotece i Kinie Helios (obecne Kino Nowe Horyzonty) we Wrocławiu, a w którym w sumie wzięło udział blisko 20 tysięcy widzów. Przez kolejne lata Fundacja prezentowała i promowała bardzo różne aspekty kultury audiowizualnej. Najważniejszym projektem realizowanym przez Fundację, jest organizowany od 2009 roku Short Waves Festival, którego 14. edycja odbyła się w czerwcu w największym do tej pory wymiarze: 6 dni, ponad 300 filmów i 10 lokalizacji w przestrzeni całego Poznania.

Fundacja została założona i jest do dzisiaj prowadzona przez Szymon Stemplewskiego oraz Grzegorza Sempołowicza z pomocą i zaangażoawniem bardzo wielu wspaniałych osób, którym za te intensywne i nieoczywiste 20 lat bardzo dziękujemy. Ad Arte nigdy nie obchodziło urodzin, więc teraz będzie świętować cały nadchodzący rok przy różnych okazjach i na różne sposoby, ale zawsze niestandardowo.

Startujemy 23.09 pokazem krótkich metraży prezentowanych w tegorocznych konkursach Short Waves Festival pt. Letnie Czułości na Placu Wolności we współpracy z Estradą Poznańską oraz wydarzeniem United State of Love łączącym muzykę, film oraz sport 24.09 w United we współpracy z k-wax.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.