United State of Love

Summer is gone, but Love is never gone!!! Druga odsłona collabo k-wax x united z udziałem Short Waves Festival / Fundacja Ad Arte. Ulubiona przez naszych przyjaciół z k-wax formuła soft rave ewoluuje w dźwiękowo-wizualną ucztę w formie extended day-time party.

Main room // 3 DJ sets by:

15.00-17.30 Elvira // k-wax // ambient downtempo set

17.30-20.00 Chicaiza // Kimchi Records // Ecuador finest selection

20.00-23.00 Baby GO b2b Maciej Kzk // TCIT // in-house bangers

Projection room // short films screenings (English friendly):

16.00-17.30 SWF22: The Best of Dances With Camera

17.30-19.00 SWF22: The Best of Urban View

19.00-20.30 SWF22: Porozumienie ponad podziałami / Konkurs Międzynarodowy & Konkurs Polski

20.30-22.00 SWF21&22: Eksperymentalnie / Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych

Dodatkowo:

dostęp do ścianki wspinaczkowej 
premiera showreela 20 lat Ad Arte by Make Make
bar z napojami i przekąskami
creme de la creme czyli DIY massive soundsystem by Fotis

Start: 15
End: 23
Tax: 30 pln / 20 pln (UA)

Co-funding: Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę
Organizatorzy: Fundacja Ad Arte, k-wax, United
Partnerzy: Antistatic, CRM

Projection room // short films screenings (English friendly):

Pokazy najlepszych filmów krótkometrażowych prezentowanych w konkursach dwóch ostatnich edycji Short Waves Festival! To zjednoczenie w różnorodności – wszystkie filmy pokażą nam niesamowite historie ubrane w krótką formę, która bynajmniej nie jest dla nich ograniczająca. Widzowie będą mogli zobaczyć shorty z Konkursu Międzynarodowego, Konkursu Polskiego, Konkursu Dances with Camera, Konkursu Urban View oraz Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych.

napisy: PL + ENG

16.00-17.30 SWF22: Najlepsze – Dances With Camera

17.30-19.00 SWF22: Najlepsze – Urban View

19.00-20.30 SWF22: Porozumienie ponad podziałami / Konkurs Międzynarodowy & Konkurs Polski

20.30-22.00 SWF21/22: Eksperymentalnie / Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych

SWF22: Najlepsze – Dances With Camera

Pokaz filmowy pięciu filmów z tegorocznej selekcji Konkursu Dances with Camera 14. edycji Short Waves Festival. Przygotowany przez kuratorkę konkursu Reginę Postaremczak – Lissowską pokazuje obecnie dominujące trendy kina tańca – wychodzenie poza tradycyjne rozumienie tańca, odwołując się do fenomenu ruchu, wykorzystujące różne formy jego przedstawienia – od wysokobudżetowych realizacji fabularnych, przez wykorzystanie formuły musicalu po silne połączenie elementów audialnych z najdelikatniejszymi gestami. Odwiedzimy Rio de Janeiro, szaloną kolację z baletkami jako daniem głównym czy prawdziwego młodego pasjonata tańca z Burgundii.

Neon Phantom / reż. Leonardo Martinelli / Brazylia 2021 / fabuła / 20’

João jest dostawcą, który marzy o motocyklu. Powiedziano mu, że wszystko będzie jak w musicalu.

An Evening with Taglioni / reż. Jessica Wright, Morgann Runacre-Temple / Wielka Brytania 2021 / fabuła / 14’

Film oparty na prawdziwej historii legendarnej baleriny Marie Taglioni (pierwszej kobiety tańczącej techniką en pointe), która wydarzyła się po zakończeniu przez nią kariery. Jej baletki zostały kupione przez fana… a potem przyrządzone jako posiłek na wystawne przyjęcie i podane 35 gościom.

PASSAGE / reż. Ann Oren / Niemcy 2020 / fabuła / 13’Artysta foley tworzy dźwięki do filmu z udziałem konia ujeżdżeniowego i rozpływa się we własnej imitacji. Kręcony na 16mm taśmie, „PASSAGE” puszcza oko do Eadwearda Muybridge’a i jego przedkinowych eksperymentów z końmi.

Amani / reż. Alliah Fafin / Kanada 2021 / fabuła / 17’

W tej opowieści, zawieszonej pomiędzy rzeczywistością a fikcją, tajemniczy narrator opowiada historię Amaniego, młodego chłopca, którego pasją jest taniec. Jego niewinność i radość życia otwierają oczy narratora na ludzkość, która do tej pory nie była dla niego ważna. Jednak gdy pojawia się huk nocy, radość życia Amaniego znika, by ustąpić miejsca cierpieniu, które odbija się echem w ciszy równiny.

Walks with me / reż. Kati Kallio / Finlandia 2021 / fabułą / 11’

80-letnia Sanna mieszka sama ze swoimi wspomnieniami i roślinami doniczkowymi. Pewnego dnia Sanna widzi ze swojego okna zdarzenie, które sprawia, że wspomina przyjaciół i dostrzega własną samotność.

SWF22: Najlepsze – Urban View 

Konkurs Urban View, to filmy, w których przeplatają się takie motywy jak architektura, miasto czy relacje między mieszkańcami a przestrzenią. W tegorocznej selekcji kluczowa była refleksja nad ruchem miasta i jego przemianach. 

Sun Surface / reż. Vincent Ceraudo, Benjamin Ramirez Perez / Francja 2021 / dokument, eksperyment / 16’

Sun Surface poetycko obraca się wokół zasad przepływu energii, kwestii nadmiaru, przyspieszenia gospodarki, wstrząsu klimatycznego, ale też kina jako urządzenia energetycznego, jego zdolności do przekładania zasad rzeczywistości czy uchwycenia tej części fikcji, która emanuje z rzeczywistości.

Minimal Sway While Starting My Way Up / reż. Stéphanie Lagarde / Holandia 2021 / eksperyment / 15’

Podczas gdy inteligentna winda odkrywa świat, poznajemy niewidoczne gołym okiem połączenia między ekstremalnymi wysokościami – megawysoką wieżą, obiektem spekulacyjnym i symbolem społecznej, kulturowej i ekonomicznej dominacji – oraz ekstremalnymi głębokościami – kopalnią głębinową, miejscem wydobywania bogactw naturalnych i kolonialnej eksploatacji.

ExpoFilm (this film is my memory) / reż. Penny McCann / Kanada 2020 / eksperyment / 10’ 

Wykorzystując anonimowe domowe nagrania z Expo ‘67 w Montrealu, artysta postanawia odtworzyć pamięć, która być może nigdy nie istniała. Techniki manipulacji celuloidami i zaniku dźwięku łączą się, by przekształcić mityczny krajobraz w wysublimowaną przestrzeń zdezintegrowanej pamięci.

Piazzale d’Italia / reż. Enea Zuchetti / Włochy 2021 / eksperyment / 13’

Audiowizualny artefakt enigmatycznej architektury wznoszącej się u stóp placu. Świątynia? Muzeum? Centrum handlowe? Siedziba firmy? Nieustannie przemieszczając się między przeszłością a teraźniejszością, film bada losy trudnego do zdefiniowania budynku, ikony niejednoznacznego miejsca zawieszonego między Szwajcarią a Włochami.

Daedalus / reż. Devis Venturelli / Włochy 2021 / eksperyment / 12’

Dedal to imię mitycznego architekta, któremu przypisywany jest Labirynt w Knossos na Krecie, który był tak skomplikowany, że potwór zwany Minotaurem nie mógł się z niego wydostać. „Daedalus” to symboliczna podróż wijąca się po drogach jako infrastrukturalnych nie-miejscach.

SWF22: Porozumienie ponad podziałami / Konkurs Międzynarodowy &  Konkurs Polski

Nie znajdziemy w tym zestawie kina eksperymentalnego, ale eksperymentalna jest koncepcja jego powstania. Programerka Adrianna Skórnicka  połączyła siły z osobą nie zajmującą się na co dzień filmami, a fundacyjnymi finansami i administracją – Sławkiem Pawlikiem. Razem wybrali filmy krótkometrażowe z Konkursu Międzynarodowego i Konkursu Polskiego, by zaprezentować, jak ponad biurowymi strukturami i ponad pokoleniami może łączyć się to, co intryguje w krótkim metrażu. 

Sperm obsession / reż. Klaudia Prabucka, Piotr Michalski / Polska 2021 / fabuła / 6’

Sperm Obsession jest historią połączenia obsesji zbierania spermy z niemożliwością zdecydowania się na jej użycie. Bohaterka jest uwikłana w jednorazowe historie milosne, a jedyna stała relacja łączy ją z rybką. Co się stanie jak jej miejsce będzie tym jedynym wolnym na kolejną lodówkę do przechowywania spermy?

Nights and Days in July / reż. Jana Bringlöv Ekspong / Szwecja 2021 / fabuła / 15’

Kobieta zostaje sama w mieście podczas jasnych letnich dni. Próbuje skontaktować się z innymi przez telefon i uciec od przytłaczającej ją nudy. 

Joanna d’Arc / reż. Aleksander Szamałek / Polska 2021 / dokument /  30’

Aneta od kilku miesięcy zarządza salonem masażu erotycznego we Francji. Wyjechała z Polski, żeby odnaleźć swoją drogę, ale nic nie układa się tak, jakby sobie tego życzyła. Coraz większe problemy z mężem oraz dorastające dzieci pchną ją do decyzji, żeby wziąć sprawy w swoje ręce.

Sierra / reż. Sander Joon / Estonia 2022 / fabuła / 16’

Ojciec i syn zaczynają przegrywać wyścig samochodowy. By wygrać, chłopiec przemienia się w oponę. Luźno oparta na dzieciństwie reżysera, „Sierra” wciąga nas w surrealistyczny świat wyścigów samochodowych.

SWF21/22: Eksperymentalnie / Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych

Queer, bal i wiedźma. Program przygotowany przez Michała Matuszewskiego, Selekcjonera Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych.

Mon chéri Soviétique / reż. Karol Radziszewski / Polska 2021 /  28′

Opowieść o ostatnich żołnierzach radzieckich opuszczających Polskę w latach 90. XX wieku, stworzona za pomocą setek zdjęć wykonanych przez anonimowego fotografa geja.

Bal na cześć, że młodzi nie uzbierają na emeryturę / reż. Klaudia Prabucka / Polska 2020 / 27′

Film ten to gotowy instruktaż, jak krok po kroku przeżyć tytułowy bal. Towarzyszący prowadzącej przesłodzony uśmiech staje się pretekstem do odrobiny goryczy związanej z niepewną przyszłością.

Rixt / reż. Horacy Muszyński / Polska 2020 / 30′

Jest rok 2031, czasy COVID-94. Z nieznanych powodów, zaczynają wysychać europejskie morza. Polski filmowiec, Filip Nowak, skontaktował się z grupą niezależnych badaczy morskich w Holandii. Postanowił zrobić o nich dokument. To jest zarejestrowany przez niego materiał filmowy.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.