Święta Krótkiego Kina w Poznaniu

W grudniu Fundacja Ad Arte, organizator Short Waves Festival, serdecznie zaprasza na celebrację Świąt – a konkretnie Świąt Krótkiego Kina! Dwa dni, dwa wydarzenia i dwa główne tropy do celebrowania sztuki – muzyka i film!

15 grudnia spotkamy się w Czarnym Kocie, by delikatnie zredefiniować kolędy. Przedstawimy wam lokalną formę celebrowania nie tylko muzyki, ale też teledysków, gdyż pokażemy wówczas finałową 10 Konkursu Muza z Fyrtla festiwalu OFF JEŻYCE! Z racji miejsca, w którym będziemy się znajdować, nie zabraknie także kociego akcentu w postaci krótkiego filmu z kotami w roli głównej.

All cats are grey in the dark / reż. Lasse Linder / Szwajcaria 2019 / dokument / 19’

Christian żyje ze swoimi dwoma kotami, Marmoladą i Katiuszą. Pragnąc zostać ojcem, decyduje się na zapłodnienie swojej ukochanej Marmolady przez wyjątkowego samca z zagranicy.

Teledyski – finałowa 10 konkursu Muza z Fyrtla Festiwalu OFF JEŻYCE. 

  1. Mija czas  pies
  2. Jeden dzień w Shire Ciepłe brejki
  3. Aleja gwiazd RAT KRU
  4. Voicollage #1 [fontAnna]
  5. Before Night Falls Mepharis
  6. Gdziekolwiek Heima
  7. Disco hastiado Korus
  8. Zimą EłMi
  9. Linoleum Willa Kosmos
  10. Absolutnie nic oysterboy

Natomiast 20 grudnia zapraszamy do PSA Andaluzyjskiego, w którym wizualia ożyją, gdyż swoim koncertem zaszczyci nas zespół Die Neuköllner Nudler! Klimat dopełni oczywiście krótki film o psie.

Adjusting / reż. Dejan Petrović / Serbia 2021 / dokument / 20’

Poprzez obserwację uroczego psa, który nie daje się ujarzmić swojej trenerce, „Adjusting” prezentuje refleksję na temat względności jakiejkolwiek władzy, która stara się uczynić nas posłusznymi za pomocą kary i nagrody.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.