This Is Short powraca!

European Short Film Network rozwija się – dwóch nowych członków sieci oraz całoroczna platforma streamingowa!

IndieLisboa oraz Uppsala Kortfilmfestival dołączyły do czterech festiwali, które zainicjowały ESFN, a pilotażowy projekt VOD THIS IS SHORT powraca w nowej odsłonie ze stałą ofertą w październiku 2023.

European Short Film Network (ESFN) powstała w 2018 jako sieć łącząca cztery europejskie festiwale kina krótkometrażowego: Short Waves Festival (PL), Internationale Kurzfilmtage Oberhausen (DE), Go Short International Short Film Festival – Nijmegen (NL), oraz Vienna Shorts (AT). W 2022 do sieci dołączyły także dwa uznane festiwale: IndieLisboa (PT) i Uppsala Kortfilmfestival (SE).

ESFN stawia sobie za cel promocję europejskiego kina krótkometrażowego. Sieć jest aktywna w sześciu krajach w Europie, realizując prawdziwie europejską wizję wzmacniania rodzimego filmu i krajobrazu festiwalowego. Aktywności sieci obejmują projekty online, spotkania na żywo i działania z filmem analogowym. ESFN to jedna z nielicznych europejskich sieci współpracy, które otrzymały dofinansowanie z programu MEDIA – Kreatywna Europa do 2024 roku.

THIS IS SHORT: Przestrzeń dla europejskiego kina krótkometrażowego.

Wspólny projekt VOD – THIS IS SHORT powróci w październiku 2023 jako całoroczna platforma streamingowa dla publiczności i branży filmowej, budując i prezentując niesamowite bogactwo i różnorodność europejskiego kina krótkometrażowego. THIS IS SHORT wystartowało w kwietniu 2021 jako trzymiesięczna platforma wspólnie kuratorowana przez festiwale tworzące sieć i powróciło w tej samej odsłonie w 2022 jako najważniejszy projekt. Rozwój platformy będzie koordynowany przez nowego menadżera projektu z Niemiec – Jesna Geigera-Kirana, który jest znany między innymi jako współtwórca platformy VOD dla kin CinemaLovers.

Analogowy film i troska o środowisko naturalne wśród wspólnych działań.

Równolegle do rozwijania platformy streamingowej, ESFN planuje także stacjonarne pokazy filmowe prezentowane na przestrzeni roku na sześciu festiwalach tworzących sieć. W 2023 w centrum zainteresowania znajdzie się film analogowy – w formie dwóch pokazów filmów z wiedeńskiej szkoły niezależnego kina Friedla Kubelki, których kuratorem będzie związany ze szkołą reżyser Philipp Fleischmann. Drugim fokusem sieci będzie zrównoważony rozwój (z ang. Code of Sustainability) i zielona organizacja festiwali – temat bliski sieci od lat. W 2021 festiwale wspólnie przygotowały dokument na ten temat, który planują wdrażać na rodzimym gruncie i promować wśród innych festiwali. Więcej na ten temat oraz Code of Sustianability – dostępne w języku angielskim tutaj.

Więcej informacji o działaniach ESFN:

Facebook: @festiwalshortwaves

Instagram: @short_waves

Śledź także profile THIS IS SHORT:

Facebook: @thisisshortcom

Instagram: @this_is_short

ESFN jest wspierana ze środków unijnych z programu MEDIA – Kreatywna Europa.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.