Crazy Love – Walentynki w Kinie Pałacowym

14 lutego w Kinie Pałacowym zobaczymy zestaw pięciu filmów krótkometrażowych o niezwykłych historiach miłosnych. Szalony pościg za kochanką męża? Poszukiwania rycerza na białym koniu w astrologicznej podróży młodej reżyserki czy imprezowa noc pełna zerwań i powrotów zakochanej pary? Bohaterowie filmów dla miłości potrafią zrobić bardzo wiele, ale też przez miłość cierpieć katusze – szukając pocieszenia wśród wspierających sąsiadek czy konstruując wirtualnego perfekcyjnego partnera. Przed Wami wiele zabawy, romantycznych kataklizmów i prawdziwy rollercoaster emocji!

Plans for the Future / reż. Dana Venezia /  Wielka Brytania / 2022 / dokument / 13′

Kto ma wpływ na to, co jest prawdziwe, a co nie? „Plans for the Future” dokumentuje wizyty reżyserki u różnych wróżek. Film kwestionuje to, w jaki sposób formułujemy światopoglądy i opieramy się na istniejących duchowych systemach przekonań, by zrozumieć nasz świat.

Sweet Salty / reż. Linh Duong / Wietnam / 2019 / fabuła / 18′

40-letnia ciężarna Ha ma zamiar zmierzyć się z kochanką swojego męża. Jej kibicki? Grupka plotkujących sąsiadów, buddystyczna mama, dwie dorosłe córki i jej nienarodzony syn.

 

Yulia & Juliet / reż. Zara Dwinger / Holandia / 2018 / fabuła / 12’

Szesnastoletnie Yulia and Juliet są zamknięte w poprawczaku. Pomimo okoliczności, czują, że razem mogą osiągnąć wszystko. Są zakochane w sobie. Nic nie może ich zranić, jeśli są razem. Lecz nagle Juliet zostaje zwolniona z ośrodka. Yulia nie wie, co robić. Nie może bez niej żyć. Kiedy znowu się spotykają, patrzą na siebie z miłością w oczach. I wszystko się nagle zaciemnia…


Habib & the Thief / reż. Naures Sager / Szwecja 2021 / fabuła / 15’

„Habib & The Thief” podąża za intymną relacją Habiba i Amira, których więź jest niezwykle silna. Niestety to nie jest czas na ich miłość, ponieważ Amir pod wpływem presji rodziny, decyduje się ożenić. Ich rozstanie zachęca Habiba, by otworzyć się przed własnymi rodzicami. 


Turbo Love / reż. Alicja Jasina / Polska 2022 / fabuła/animacja / 7′

Aspirująca do bycia love guru Olivia robi tutorial na Youtube’a, instruując o Turbo Love – programie komputerowym, który ma zapewniać pełną kontrolę nad życiem miłosnym. Tworzy wirtualnego awatara idealnej pary na randce i jest bardzo podekscytowana opcjami Ctrl, które oferuje program. Jednak stworzony świat i postaci wkrótce zaczynają żyć własnym życiem. Autorka traci nad swym dziełem kontrolę – zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym.

__

Czas pokazu: 65’

Organizatorzy: Fundacja Ad Arte, Short Waves Festival, Kino Pałacowe

Współfinansowanie: Miasto Poznań

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.