Dodatkowe wsparcie dla ESFAA

10 festiwali, 10 widzów, 10 głosów, 1 zwycięzca: tak działa Europejska Nagroda Publiczności Filmów Krótkometrażowych. Sieć ESFAA (z ang. European Short Film Audience Award) właśnie otrzymała nowe wsparcie finansowe z programu MEDIA – Kreatywna Europa na nadchodzące lata 2023-2024 i już pracuje nad przedstawieniem nowych działań i projektów mających na celu ulepszenie europejskich filmów krótkometrażowych oraz promocję nowych talentów. 

Od 2019 roku, 10 uznanych europejskich festiwali stworzyło wspólnie Europejską Nagrodę Publiczności Filmów Krótkometrażowych (ESFAA): selekcję najlepszych europejskich shortów ostatniego roku nagrodzonych krajową nagrodą publiczności.

Celem tego programu jest wsparcie europejskiego filmu i branż audiowizualnych, w rozwijaniu, rozpowszechnianiu i promowaniu europejskich działań, mając na uwadze dzisiejsze środowisko cyfrowe. Dodatkowo, zachęca do współpracy w łańcuchu wartości  branży audiowizualnej, aby globalnie zwiększyć skalę przedsiębiorstw i europejskich treści. Chce pielęgnować nowe talenty, niezależnie od miejsca pochodzenia i angażować publiczności w każdym wieku, a zwłaszcza młodsze pokolenia.

ESFAA jest organizowane przez 10 szeroko rozpoznawalnych europejskich festiwali. Zasada jest prosta: 10 filmów krótkometrażowych, 10 widowni do oczarowania, 10 głosów i jeden zwycięzca wybrany po całorocznej turze. W konkursie walczy 10 shortów, które wcześniej zdobyły główną nagrodę publiczności w konkursie narodowym, na każdym z tworzących sieć festiwali. W ten sposób, po zdobyciu nagrody w swoim kraju, twórcy mają okazję zdobyć serca 511 milionów Europejczyków! 

Nadchodzące projekcje ESFAA

Nowe ESFAA rozpocznie się na 26. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli (26 kwietnia – 6 maja). Następnie 9 zwycięskich filmów będzie kontynuowało swoją europejską trasę, na festiwalach (festiwal we Lwowie nie mógł się odbyć się ze względu na panującą w kraju sytuację). 

W tym czasie czwarta edycja ESFAA kontynuuje swoje działania na Clermont-Ferrand, 27 stycznia – 4 luty;  Tempere, 8-23 marca oraz Go Short, 31 marca – 10 kwietnia .


Rezerwacje programów ESFAA są już dostępne. Wszystkie prośby muszą zostać wysłane na adres: press@esfaa.eu.

Partnerzy ESFAA

  • Brussels Short Film Festival (Belgia) 
  • Short Waves Festival (Polska) 
  • Curtas Vila do Conde International Film Festival (Portugalia)
  • Lviv International Short Film Festival Wiz Art (Ukraina) 
  • Encounters Short Film and Animation Festival Bristol (Wielka Brytania 
  • ALCINE – Festival de Cine de Alcalá de Henares (Hiszpania)
  •  Interfilm International Film Festival Berlin (Niemcy) 
  • Clermont-Ferrand International Short Film Festival (Francja) 
  • Tampere Film Festival (Finlandia) 
  • Go Short International Short Film Festival Nijmegen (Holandia) 

WIĘCEJ INFORMACJI

esfaa.eu

esfaa.eu/nominations-2022-2023

PRESS KIT

https://drive.google.com/drive/folders/166_DoQjqjdJ4_AwIHKDMD0_JBoXoAjDu?usp=share_link

KONTAKT 

press@esfaa.eu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.