Tekst kuratorski 15. Short Waves Festival

,,Mimowolnie wyczuwamy nadchodzący przełom. Podskórnie już wiemy – jesteśmy w punkcie zwrotnym. To odczucie nie ma nazwy – jest jeszcze świeże, wymyka się definicjom, nie został mu nadany konkretny kierunek. Zmiana tli się i dyskretnie wzrasta. Jest plastyczna – i tylko od nas zależy, jaki nadamy jej kształt.”

Tak otwieramy tekst kuratorski 15. edycji Short Waves Festival! Przygotowała go dla was Aleksandra Skowrońska, która pełni kluczową funkcję kuratorki w nowej strukturze festiwalu. Jej doświadczenie i znajomość międzynarodowego krajobrazu sztuk audiowizualnych ma ogromną wartość dla całej konstrukcji tegorocznego SWF! Cieszymy się, że właśnie Ola znajdzie się w centrum naszych działań realizując idee w myśl hasła Rethink/Rebuild. Zbuduje nowe fundamenty, modyfikując schematy i wcielając w życie nowe pomysły. 

Aleksandra Skowrońska – kuratorka Short Waves Festival. Doktorantka Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie przygotowuje rozprawę dotyczącą relacji praktyk artystycznych i medialnych infrastruktur. Współpracowniczka Pawilonu (program, współpraca międzynarodowa). Członkini Humanities Art Technology Research Center, współtworząca projekty z przecięcia sztuki, nauki i technologii. Publikowała w czaskultury.pl, „Glissando”, „KINO”,  „Magazynie RTV” oraz „Fragile”. Stypendystka Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2021).

Na naszej stronie pojawił pełny tekst kuratorski, dzięki któremu możecie wnikliwiej zapoznać się z wizją tegorocznej edycji Short Waves! Zachęcamy do lektury TEKST

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.