Nabór na wolontariat podczas Festiwalu Czas Letni!

Zostań wolontariuszem/ką i twórz z nami wspaniałą festiwalową atmosferę podczas Czasu Letniego!

DEADLINE ZGŁOSZEŃ: 04 czerwca 2023 r.

Dołącz do składu:

  • opiekunów gości – osobistych pomocników i przewodników artystów, jak i gości branżowych, którzy przybywają do nas zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Od odbioru z lotniska/dworca kolejowego do końca pobytu pokierujesz ich krokami w stronę wydarzeń festiwalowych, opowiesz o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiejesz wszelkie wątpliwości i wspólnie obejrzysz mnóstwo filmów. Opiekunowie gości to także nasza pomoc w centrum dowodzenia, czyli festiwalowym biurze.
  • biura prasowego, w którym wraz z ekipą od promocji i komunikacji stworzysz treści i relacje udostępniane na Facebooku i Instagramie, dbając o przepływ festiwalowej atmosfery do odbiorców online. Do udanej współpracy z biurem prasowym przyda się kontaktowość, “lekkie pióro” i dobry aparat w telefonie. Kto wie, może i trzeba będzie pomóc w terenie?!
  • działu obsługi widza – nieodłącznej części wszystkich wydarzeń festiwalowych, która pozna program festiwalu na wylot a podczas pilnowania porządku obejrzy wiele krótkich metraży w kinie jak i w plenerze. Pomoże w koordynacji widowni, dopilnuje, aby każdy znalazł swoje miejsce, a podczas Q&A’ów czujnie sprawdzi czy nikomu nie brakuje na przykład. mikrofonu. To miejsce w którym pomożesz podczas takich wydarzeń jak słynne Random Garden Cinema, Long Story Short czy Urban View.
  • działu produkcji odpowiedzialnego za pomoc kreatywną i techniczną wydarzeń muzycznych, branżowych i wydarzeń specjalnych. Działania za kulisami obejmą pomoc przy transporcie zaopatrzenia, organizacji przestrzeni, pilnowaniu przebiegu wydarzenia oraz przy montażu i demontażu.  Jeśli jesteś otwarty na przeróżne zadania produkcyjne i gotowy na wyzwania to Twój dział!
  • działu nocy letniej – wydarzeń późno wieczornych i nocnych, dziejących się poza kinem, więc i poza klasycznym postrzeganiem doświadczenia filmowego. W tym dziale będziesz nieco dalej klasycznych kinowych screeningów, a bliżej muzyki, więc i DJ setów w różnych lokalizacjach Poznania. Wolontariusze będą pomagać w montażu, czy przy budowaniu sytuacji scenicznych, poznają pracę artystów zza kulis, jak również pomogą w pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa technicznego.
  • fotografów i utrwalaj tegoroczną festiwalową atmosferę, która trafi do odbiorców Instagrama i Facebooka. Szukamy osób nie tylko sprawnie posługujących się aparatem cyfrowym, ale również z pozytywnym nastawieniem, które sprawi, że nasi wolontariusze, zespół i widownia będą pięknie prezentować się na festiwalowych zdjęciach.

Jeśli:

  • jesteś dyspozycyjny minimum trzy pełne dni od 12. do 16. lipca, (a także od początku miesiąca  do pomocy w mniejszych zadaniach przed-festiwalowych)
  • potrafisz komunikować się w języku angielskim a może i nie tylko!
  • jesteś odpowiedzialny i otwarty na nowe wyzwania

To właśnie Ciebie szukamy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez kandydata. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. O ustalonym terminarzu kandydaci dowiedzą się drogą mailową.

Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

PRAKTYKI I ZAŚWIADCZENIA

Zachęcamy do zgłoszeń także osoby chętne do odbycia praktyk w ramach festiwalu! 

Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Zeszyty praktyk zostaną podpisane po  wcześniejszym omówieniu pracy podczas Festiwalu.

ZGŁOSZENIE

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie

formularza rekrutacyjnego do 4 czerwca 2023 r.

Regulamin udziału

Porozumienie wolontariackie

Osoby niepełnoletnie prosimy o przesłanie zgody rodzica

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym.

Więcej informacji znajdziesz na shortwaves.pl w zakładce WOLONTARIAT, a w razie trudności bądź pytań pisz do nas na wolontariat@shortwaves.pl

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 10/11. czerwca 2023 r.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.