Szczegóły Konkursu Międzynarodowego


Konkurs Międzynarodowy to niezmiennie dążenie do pokazania jak najszerszej panoramy bardzo dynamicznie rozwijającego się kina krótkometrażowego. Chcemy pokazywać kino, które nieustannie poszukuje, zarówno nieszablonowych środków wyrazu, jak i tematów, które są niesłyszane, marginalizowane czy niewygodne. Po trudnych latach pandemicznych czujemy też, że w kinie poszukujemy poczucia komfortu i kolektywnego przeżywania różnych emocji – nie tylko tych trudnych i niekomfortowych, ale także tych kojących i pocieszających. 

Kino to dla nas też język, który jest na tyle plastyczny, że chcemy, by był narzędziem zmian i zwracania uwagi na otaczające nas problemy. Chcemy, by był różnorodny i pochodzący z różnych perspektyw, miejsc na ziemi, doświadczeń i kontekstów. 

Dzięki nowym członkom komitetu selekcyjnego wierzymy, że Konkurs Międzynarodowy będzie te zmiany i procesy aktualizował oraz dostarczał naszym widzom kompleksowego i współczesnego kina krótkometrażowego. 
 
W razie wątpliwości zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę FAQ lub do naszych regulaminów konkursowych.

Wszystkie pozostałe pytania i wątpliwości prosimy kierować do koordynatorki konkursów Aleksandry Ławskiej na aleksandra@adarte.pl 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.