Rusza nabór na Wolontariat podczas 15. edycji SWF!

Zostań wolontariuszem/ką i twórz z nami wspaniałą festiwalową atmosferę podczas 15. edycji Short Waves Festival!

Dołącz do składu:

 • biura festiwalu – miejsca w którym wszyscy goście, dziennikarze, branża i widzowie rozpoczynają swoją festiwalową przygodę. Przez cały dzień będą przybywać po pakiety festiwalowe, informacje o programie lub po kawę czy przekąskę przed pokazem. Wolontariusze w tym dziale będą także dbać o przestrzeń, odpisywać na maile, pomagać w kwestiach biurowych i podejmować nagłe zadania specjalne .Tutaj pomożesz także w opiece nad naszymi gośćmi, będąc pomocnikami i przewodnikami składów jurorskich, reżyserek/ów i gości branżowych, którzy przybywają do nas zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Od odbioru z lotniska/dworca kolejowego do końca pobytu pokierujesz ich krokami w stronę wydarzeń festiwalowych, opowiesz o ciekawych miejscach w Poznaniu i rozwiejesz wszelkie wątpliwości dotyczące ich pobytu. Biuro festiwalu to także nieustanne misje specjalne, uskutecznianie multitaskingu, jak i pomaganie nam w tworzeniu pełnej energii i magii strefy chill zone dla gości.
 • punktu informacyjnego – w ścisłym powiązaniu z biurem festiwalowym. Punkt informacyjny to miejsce w którym goście festiwalu otrzymają wszystkie potrzebne wiadomości dotyczące wydarzeń festiwalowych, pokierują do odpowiednich sal w Zamku czy innych miejsc na mapie Short Waves, jak również odpowiedzą na nurtujące gości pytania.
 • biura prasowego – w którym wraz ze specjalistką od promocji i komunikacji będziesz w kontakcie z przedstawicielami z prasy, radia i telewizji oraz stworzysz treści i relacje udostępniane na Facebooku i Instagramie, dbając o przepływ festiwalowej atmosfery do odbiorców online. Do udanej współpracy z biurem prasowym przyda się kontaktowość, “lekkie pióro” i dobry aparat w telefonie.
 • działu obsługi widza – nieodłącznej części wszystkich wydarzeń festiwalowych, która pozna program festiwalu na wylot a podczas pilnowania porządku obejrzy wiele krótkich metraży. Zanim jednak rozpocznie się seans koordynuje wchodzącą na salę widownię, dopilnuje by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca, a i filmowcom nie zabrakło mikrofonu podczas Q&A’ów.
 • działu produkcji – odpowiedzialnego za wydarzenia specjalne, sekcję Podcastów, koncerty i galę wręczenia nagród. Działania za kulisami obejmą pomoc przy transporcie zaopatrzenia, organizacji przestrzeni, pilnowaniu przebiegu wydarzenia, jak również przy scenografii, dekoracjach oraz przy demontażu.  Jeśli jesteś otwarty na przeróżne zadania produkcyjne i gotowy na wyzwania to Twój dział. Od kwestii technologicznych przez kwestie bardziej artystyczne – ten dział jest i dla osób działających w strefie wizualnej, jak również stricte organizacyjnej.
 • fotografów – utrwalaj tegoroczną festiwalową atmosferę, która trafi do odbiorców Instagrama i Facebooka. Szukamy osób nie tylko sprawnie posługujących się aparatem cyfrowym, ale również z pozytywnym nastawieniem, które sprawi, że nasi wolontariusze, zespół i widownia będą pięknie prezentować się na festiwalowych zdjęciach.

Jeśli:

 • nie możesz doczekać się doskonałej selekcji filmów krótkometrażowych,
 • chcesz zaangażować się w organizację i poznać Short Waves Festival “od kuchni”,
 • jesteś dyspozycyjny minimum trzy pełne dni od 14. do 19. listopada, (a także od początku czerwca  do pomocy w mniejszych zadaniach przed-festiwalowych)
 • potrafisz komunikować się w języku angielskim a może i nie tylko!
 • jesteś odpowiedzialny i otwarty na nowe wyzwania
 • chcesz przeżyć doświadczenie wydarzenia krótkiego kina w pełnej skali

to właśnie Ciebie szukamy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez kandydata. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. O ustalonym terminarzu kandydaci dowiedzą się drogą mailową.

Ze względu na zmienną sytuację pandemiczną zakres obowiązków może ulec zmianie. 

Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

PRAKTYKI I ZAŚWIADCZENIA

Zachęcamy do zgłoszeń także osoby chętne do odbycia praktyk w ramach festiwalu! 

Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Zeszyty praktyk zostaną podpisane po  wcześniejszym omówieniu pracy podczas Festiwalu.

ZGŁOSZENIE

Zgłoś się wypełniając formularz: TUTAJ

Osoby niepełnoletnie prosimy o przesłanie zgody rodzica: TUTAJ

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym.

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 17 października 2023

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.