OFF Short Waves

OFF Short Waves to cztery pokazy poświęcone filmom, które zostały zgłoszone podczas tegorocznego naboru, jednak nie znalazły się w oficjalnej selekcji konkursów SWF: Międzynarodowego, Polskiego, MOVES oraz RAW. Są to produkcje obrazujące to, jak transformuje się kino krótkometrażowe, jakie tendencje możemy w nim zauważyć i reprezentujące charakter poszczególnych konkursów. 15. Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14 – 19 listopada 2023. Jednak zanim rozpoczniemy festiwalowy tydzień zapraszamy na tę serię wtorkowych wydarzeń w Psie Andaluzyjskim, które zapowiadają, uzupełniają i pokazują na czym stoi konkursowa część SWF.

____

➼ Wtorek 17.10 – Pies Andaluzyjski – OFF Polish Competition

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla koprodukcji i produkcji polskich, powstały z poprzednich Konkursów: Polskiego oraz Polskich Filmów Eksperymentalnych. Ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych polskich twórców. Konkurs dąży do włączenia projektów nie tylko pochodzących stricte ze świata filmowego, ale także artystycznego. Ważnymi faktorami przy selekcji finalnej jest oryginalny język filmowy, mieszanie różnych form ekspresji, interesująca tematyka. Zwycięzca Konkursu Polskiego automatycznie uzyskuje nominację do European Short Film Audience Award i jest prezentowany w zestawie konkursowym docierającym do dziesięciu prestiżowych festiwali filmowych w Europie, m.in. Finlandii, Belgii, Portugalii czy Hiszpanii.

Pełny program: TBA

_____________

➼ Wtorek 24.10 – Pies Andaluzyjski – OFF International Competition

Główny konkurs Festiwalu prezentujący najszersze spektrum kina krótkometrażowego pod względem gatunkowym, geograficznym, narracyjnym i wizualnym. Tematyka czy forma nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który będzie dzielić się z publicznością świeżym spojrzeniem na współczesne kino, autentycznością przekazu i autorskim językiem filmowym.

Pełny program: TBA

____

➼ Wtorek 7.11 – Pies Andaluzyjski – OFF RAW

RAW to zupełnie nowy konkurs Festiwalu Short Waves poświęcony filmom, które wykraczają poza granice konwencji, poszukując stylów, technik i metod opowiadania historii, z którymi publiczność nie miała wcześniej do czynienia. To konkurs dla filmowców, którzy aspirują do złamania reguł we własnym stylu, aby pokazać, że świat krótkiego kina to przestrzeń innowacji i odwagi.

Pełny program: TBA

________________

➼ Środa 22.11 – Pies Andaluzyjski – OFF MOVES

Moves to międzynarodowy konkurs dla filmów, których narracja osadzona jest w szeroko pojętym języku ruchu. Jest to nowy, interdyscyplinarny konkurs w programie, powstały z ewolucji organizowanego od ośmiu lat na Short Waves Festival konkursu Dances with Camera. Rozszerzenie tematu konkursu na różnorodne znaczenia ruchu stanowi odpowiedź na zmiany w samej twórczości artystów łączących film i taniec, którzy wyraźnie podejmują tematy bardziej zaangażowanie społecznie i politycznie, ale też wykorzystują film jako metodę zobrazowania fenomenu ruchu, który może być tworzone nie tylko przez ludzkie ciało.

Pełny program: TBA

_____

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

FILMY PODCZAS WYDARZEŃ OFF SHORT WAVES BĘDĄ POKAZYWANE W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ Z ANGIELSKIMI NAPISAMI.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.