Short Waves Festival 2023!

15. edycję Short Waves Festival tworzy wielowątkowa opowieść wynikająca z potrzeby przebudowy i przekształcenia, na którą wszyscy możemy mieć wpływ. Chcemy otwierać się na zmiany, które obserwujemy i w zgodzie z hasłem “Rethink/Rebuild” przemyśleć na nowo to jak film, sztuka audiowizualna, kultura mogą być ich nośnikiem. Program skupia swój wzrok na twórczości przybierającej różne perspektywy, nie bojącej się poruszać ważnych współcześnie tematów i konfrontującej nas z wciąż transformującą się rzeczywistością. 

W dniach od 14 do 19 listopada zaprosimy wszystkich do udziału w ponad pięćdziesięciu wydarzeniach filmowych, muzycznych i interdyscyplinarnych, w podcastach na żywo, sesjach Q&A i imprezach w klubie festiwalowym, które odbędą się w poznańskich kinach, instytucjach kultury i nie tylko. 

_________________

15. Short Waves Festival w wydaniu Online odbędzie się w dniach 20 – 30 listopada. 

Szczegóły na temat programu będą pojawiać się w naszych social mediach, a więc zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka, Instagrama oraz strony internetowej.

______

Nabór do wolontariatu trwa do 7 października. Dołącz do naszego zespołu i wspólnie z nami stwórz 15. edycję Short Waves Festival! 

Zgłoś się wypełniając formularz: TUTAJ

______________________

Dofinansowano ze środków Miasta Poznań, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas pokazu we współpracy z KASKcinema w Gent 30 kwietnia 2025 r. zaprezentujemy program RAW, którego kuratorem jest Wout Biesmans. Program powstał na bazie konkursu, który swoją pierwszą odsłonę miał podczas festiwalu Short Waves 2023 roku. RAW został stworzony, aby zapewnić większą widoczność produkcjom, które często znajdują się poza kanonem klasycznych festiwali filmowych ze względu na swoją unikatową sygnaturę. Program ten jest odpowiedzią na szerszą dyskusję na temat tego, kto kształtuje promocję kultury i kto definiuje granice między kinem a sztuką medialną.
RAW oznacza refleksję, przygodę i badania. Spodziewaj się połączenia animacji, multimediów i filmu autorskiego, który stoi na przecięciu kina i eksperymentu. W menu: filmowanie tygrysa tasmańskiego, filmowiec z obsesją na punkcie ping ponga, dwie cyberprzestrzenie – jedna z nich pokazuje delfina w wolnym związku z piętnastoma nadmuchiwanymi zwierzętami, haiku, opowieść o duchach i młodym człowieku, który marzy o tym, by pewnego dnia móc latać.

Po pokazie przygotowanym we współpracy z KASKcinema odbędzie się Q&A z Lucie Grannec i Spencerem Jamesem Bogaertem. 

  • We All Want a Place to Call Our Own / reż. Daniela Delgado Viteri / Ecuador / 2022 / 13’
  • For Mouna / reż. Spencer James Bogaert / Belgium / 2022 / 14’
  • Furrie / reż. Lucie Grannec / France / 2022 / 9’ 
  • Mars / reż. Yann les Jours / France / 2023 / 1’ 
  • Elantra is almost a life / reż. Maja Skjøth Hegelund / United States / 2023 / 7’
  • Di Visi di Pietra Memoria / reż. Andrea Bordoli / Switzerland / 2022 / 9’
  • Enflightenment / reż. Wey Yinn Teo / Malaysia / 2023 / 11’ 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.