15. Short Waves Festival ONLINE

OGLĄDAJ SWF ONLINE!

Wszystkich, którzy nie mogli pojawić się na fizycznej odsłonie Short Waves Festival w Poznaniu, zapraszamy do odkrywania programu online dostępnego za darmo na naszej platformie Filmchief Hub. Obejmuje on ponad 70 filmów z czterech sekcji konkursowych festiwalu.

Wyboru dokonali koordynatorzy konkursów wraz z gronem osób w komitetach selekcjonerskich. Zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych sekcji oraz bloków konkursowych. Ponadto każdy z filmów ma przypisane wybrane skojarzenia oraz tematykę, jaką porusza – można je filtrować z poziomu wyszukiwarki.

Kiedy i jak mogę oglądać filmy?

Program online jest dostępny od 20 do 30 listopada, a filmy będą dostępne do obejrzenia przez cały ten okres. Platforma jest dostępna bez opłat, bez indywidualnych ograniczeń względem liczby odtworzeń filmu czy ograniczeń czasowych.

Filmy można oglądać pojedynczo lub w przygotowanych powiązanych tematycznie blokach filmowych, klikając ikonę play/odtwarzania w odpowiednim miejscu na podstronach danego bloku lub filmu. Serdecznie zapraszamy do wybrania opcji oglądania programów w całości, by w pełni przeżyć festiwalowe doświadczenie filmowe. Istnieje także możliwość przejścia do kolejnego filmu w dowolnym momencie odtwarzania. 

Wszystkie filmy dostępne są z poziomu przeglądarki – można je odtworzyć zarówno na komputerze, jak i na telefonie, ale zalecamy, by oglądać je na możliwie dużym ekranie z dobrym nagłośnieniem.

Czy filmy funkcjonują bez geoblokady? 

Nie, wszystkie filmy są dostępne jedynie na terenie Polski.

Czy wszystkie filmy z programu konkursowego są dostępne na platformie?

Nie, wybrani agenci sprzedaży, producenci lub osoby dysponujące prawami do filmów nie wyrazili zgody na dostępność online pojedynczych filmów.

Czym są zaznaczone ostrzeżenia przy niektórych filmach?

Wybrane filmy w programach mają oznaczone trigger warningi. Jeśli poczujesz się niekomfortowo i potrzebujesz chwili spokoju w trakcie oglądania, możesz w każdej chwili przerwać seans. Prosimy o zwracanie uwagi na oznaczenia przy dokonywaniu wyboru.

W jakim języku dostępne są filmy? 

Filmy z Konkursu Międzynarodowego, Konkursu Polskiego oraz Konkursu MOVES dostępne są z napisami w języku polskim i angielskim. Filmy z Konkursu RAW dostępne są wyłącznie z napisami w języku angielskim.

Jak mogę poprawić jakość oglądania filmów?

Jeśli któryś z filmów nie ładuje się wystarczająco szybko, może to być spowodowane szybkością internetu. Aby rozwiązać problem, prosimy najpierw o sprawdzenie połączenia internetowego, zaktualizowanie przeglądarki lub zmniejszenie jakości obrazu. Jeśli problem nadal będzie występować, prosimy o kontakt na adres info@shortwaves.pl.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.