Pokaz krótkich metraży z tłumaczeniem na PJM w Kinie Muza.

Rethink / Rebuild: Wolność Ruchu skupiać się będzie na kwestii ruchu społecznego, napływów i odpływów migracyjnych oraz imperatywnej kwestii tożsamości społecznej. Filmowe obrazy zaprezentują dosłowne i metaforyczne wędrówki, które dotykają nas bez względu na pochodzenie, warunki ekonomiczne i środowiskowe. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób zanurzenie w tym wszechobecnym ruchu wpływa na nas, nasze ciała i poczucie tożsamości na różnych płaszczyznach.

Kino Muza będzie pierwszym miejscem, w którym zaprezentowany zostanie program filmów krótkometrażowych z serii Rethink / Rebuild*, stworzony we współpracy z filmowcem i selekcjonerem Ygorem Gamą, przez wiele lat współodpowiedzialnym m.in. za sekcję Generation przy Berlinale. Stawiając na dostępność i wolność kultury, program dostosowany został także dla osób głuchych i niedosłyszących, dzięki współpracy z Martą Jaroń, tłumaczką Polskiego Języka Migowego, związaną z organizacją Deaf Respect.

*Rethink / Rebuild to twórczo-edukacyjny projekt realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, który kładzie nacisk na międzykulturowe wartości i wypracowywanie wspólnych, opartych na demokratyzacji kultury i tolerancji perspektyw przyszłości. Wydarzenia obejmujące pokazy filmowe, warsztaty oraz dyskusje odbywać się będą w Poznaniu oraz w Berlinie.

Wstęp wolny – wejściówki do odebrania w kasie Kina Muza.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.