International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW W WARUNKACH EPIDEMIOLOGICZNYCH

Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem 12. edycji Short Waves Festival w marcu, z uwagi na wybuch pandemii, organizatorzy zmuszeni byli podjąć decyzję o przesunięciu wydarzenia na późniejszy termin. Komfort i bezpieczeństwo widzów były priorytetem przy planowaniu festiwalu w nowych, sierpniowych datach, pod kątem dostosowania wydarzenia do obowiązujących obostrzeń i warunków epidemiologicznych. Dlatego też, 12. edycja Short Waves Festival przyjmie formę festiwalu hybrydowego. Finalnie, w duchu festiwalowego hasła #fixingthefuture, na sierpniowy program składa się ponad 50 wydarzeń, które będą odbywały się jednocześnie w trybie online / offline.

By ograniczać podróże międzynarodowych gości oraz dając okazję wszystkim do bezpiecznego uczestniczenia w festiwalu, wdrożona została platforma Filmchief, na której w czasie rzeczywistym swoje premiery będą miały festiwalowe programy filmowe. Do sieci przenosimy także branżowe panele dyskusyjne. Równolegle w Poznaniu będzie trwała edycja stacjonarna – zaplanowana z uwzględnieniem dystansu społecznego. Festiwalowe kina będą działały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce (LINK), oferując widzom połowę dostępnych miejsc, wymagając dezynfekcji rąk przy wejściu, podania danych kontaktowych oraz zasłaniania nosa i ust w trakcie projekcji. Po raz pierwszy festiwal zaprasza także na 12 pokazów plenerowych, które pozwolą widzom na bezpieczne, choć zdystansowane, oglądanie filmów pod gołym niebem.

Do Poznania przyjedzie dużo mniej gości krajowych i zagranicznych a Ci, którzy zdecydują się na przyjazd będą mieli bezkontaktowo mierzoną temperaturę przed wejściem do biura festiwalowego. Dodatkowo, w trakcie trwania festiwalu, biuro festiwalowe będzie zaopatrzone w środki sanitarne: płyny do dezynfekcji rąk i maseczki, które będą bezpłatnie wydawane festiwalowym gościom. Na kwestie związane z bezpieczeństwem widzów wyczuleni będą także wolontariusze festiwalu, którzy przejdą obowiązkowe szkolenie. Będą zwracali uwagę, by widzowie nie tłoczyli się w oczekiwaniu na seans, zasłaniali nos i usta oraz dbali o siebie nawzajem.

Mamy nadzieję, że mimo trudnych czasów wszystkie te zabiegi sprawią, iż uczestnictwo w festiwalu filmowym będzie atrakcyjnym wydarzeniem i pomimo pandemii – niezmiennie – świętem krótkiego kina.

Koordynatorka ds. sanitarnych | Maria Trzeciak produkcja@adarte.pl