Dystrybucja

Dystrybucja

Z chęci dzielenia się pasją do krótkiego metrażu kilkanaście lat temu Fundacja Ad Arte organizująca Short Waves Festival rozpoczęła także działalność dystrybucyjną. 

Organizujemy pokazy filmowe na terenie całego kraju i za granicą, a programy, które wybieramy do dystrybucji są unikatowe i tworzone przez wykwalifikowany zespół programerek i programerów festiwalu. W naszym repertuarze znajdują się bloki różnorodne tematycznie, rodzajowo i gatunkowo i sety kuratorskie najlepszych filmów z Short Waves Festival zasilając repertuary nie tylko kin studyjnych. Trafiamy do centrów kultury, muzeów, galerii sztuki, klubów i kawiarni. Fabuły, dokumenty, animacje, dramaty, komedie, kino eksperymentalne, a nawet teledyski — tego wszystkiego możecie spodziewać się wśród naszych propozycji.

Od kilku lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem programów Oscar Nominated Shorts: Animacje i Fabuły, pokazujemy selekcję krótkich metraży wprost z kultowego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance Film Festival, a w ramach cyklu pokazów Short Waves Festival On Tour widzowie mogą z kolei rokrocznie oglądać konkursowe filmy festiwali również poza Poznaniem.

Film krótkometrażowy to filmowy mikroświat, który potrafi być dynamiczny, szybko reagując na nowe trendy i przemiany w sferze kontekstów kulturowych, społecznych, politycznych, dlatego tak bardzo cenimy właśnie tę formę filmową.

Zachęcamy do kontaktu i zamawiania shortów na pokazy: 
Karolina Sienkiewicz / dystrybucja.adarte@gmail.com

 

Programy w aktualnej ofercie

Oscar Nominated Shorts 2023

Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Krótkie metraże pokazywane są w zestawach po kilka filmów, dzięki czemu jedna wizyta w kinie to spektrum emocji i niesamowitych, inspirujących historii zaklętych w krótkiej, innowacyjnej formie!

Program Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do Oscara 2023

Pięć fabularnych krótkich metraży z różnych zakątków świata. Spotkanie dwóch zjednoczonych po latach rozłąki braci na farmie w Irlandii Północnej, poszukiwania zaginionej siostry z tajemniczym krajobrazem Grenlandii w tle, przygody zbuntowanych dziewcząt w surowych murach włoskiej szkoły z internatem, zaskakujący zwrot akcji podczas podróży tramwajem w środku norweskiej nocy i wieczór na lotnisku w Luksemburgu, który zmieni na zawsze życie bohaterki z Iranu.

Irlandzkie pożegnanie (An Irish Goodbye) / reż. Tom Berkeley, Ross White / Irlandia / 2022 / 23’
Ivalu / reż. Anders Walter / Dania / 2022 / 16’
Uczniaki (The Pupils) / reż. Alice Rohrwacher / Włochy, USA / 2022 / 37’
Nocna jazda (Night Ride) / reż. Eirik Tveiten / Norwegia / 2020 / 15’
Czerwona walizka (The Red Suitcase) / reż. Cyrus Neshvad / Luksemburg / 2022 / 17’

Program Krótkometrażowe Filmy Animowane Nominowane do Oscara 2023

Nietuzinkowy zestaw bohaterów i ich przygody – każda namalowana inną animowaną kreską. Podróż chłopca i jego zwierzęcych kompanów w poszukiwaniu przeznaczenia, niesamowita historia przetrwania pewnego brytyjskiego marynarza, codzienne wędrówki ojca i syna po stromych norweskich klifach, losy zbuntowanej 15-latki u progu dojrzewania w Ameryce lat 90. i spotkanie szarego pracownika ze wszechwiedzącym strusiem.

Chłopiec, kret, lis i koń (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) / reż. Peter Baynton, Charlie Mackesy / Wielka Brytania / 2022 / 35’
Latający żeglarz (The Flying Sailor) / reż. Amanda Forbis, Wendy Tilby / Kanada / 2022 / 7’
Handlarze lodu (Ice Merchants) / reż. João Gonzalez / Portugalia, Francja / 2022 / 14’
Rok siusiaków (My Year of Dicks) / reż. Sara Gunnarsdóttir / USA / 2022 / 25’
Struś powiedział mi, że świat nie istnieje i chyba mu wierzę (An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It) / reż. Lachlan Pendragon / Australia / 2022 / 11’

Materiały promocyjne do pobrania: LINK