Działania całoroczne

Działania całoroczne

Short Waves Festival to nie tylko festiwalowy tydzień, ale także całoroczna promocja kina krótkometrażowego.

Od lat dbamy o to, aby nasza publiczność w Poznaniu i całej Polsce miała dostęp do wysokiej jakości krótkiego kina. Dzięki wsparciu Instytutu Kultury Polskiej, organizujemy także pokazy filmowe na całym świecie. Aktywnie współpracujemy z festiwalami krótkiego kina, na które jeździmy jako programerzy, jurorzy lub uczestniczki programu branżowego.

Nasza działalność w Poznaniu to comiesięczne spotkania Klubu Krótkiego Kina, które od 2018 współorganizujemy wraz z Kinem Pałacowym w Centrum Kultury Zamek. Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca to okazja do obejrzenia nowego zestawu krótkich filmów poprzedzonych autorską prelekcją prowadzącej. Na czas pandemii Klub przeniósł się do sieci.

Dodatkowo, od 2016 roku świętujemy przesilenie letnie i zimowe w Winiarni pod Czarnym Kotem w ramach Święta Krótkiego Kina. Te plenerowe projekcje filmowe z kieliszkiem wina cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród społeczności dzielnicy Grunwald. Regularnie organizujemy także pokazy krótkiego kina w Kinie Rialto, Kinie Muza, Bramie Poznania, Starym Browarze, Concordia Design i wielu innych lokalizacjach.

 

Na poziomie ogólnopolskim jesteśmy jednym z nielicznych podmiotów specjalizujących się w organizacji pokazów krótkiego kina.

Fundacja Ad Arte to wyłączny polski dystrybutor Oscar Nominated Shorts, krótkich filmów nominowanych do Nagród Akademii Filmowej, co roku inicjujący kilkadziesiąt pokazów w całej Polsce. Fundacja w swojej ofercie ma także program najlepszych krótkich filmów z Sundance Film Festival, a także pokazy tematyczne.

Od początku istnienia Short Waves Festival organizujemy także Short Waves on Tour, czyli objazdowy konkurs filmów polskich z nagrodą publiczności. Sieć otworzyła przed nami także możliwości dotarcia do nowej publiczności online, stąd w 2020 roku nawiązaliśmy współpracę z portalem Ninateka.pl w ramach akcji Short Waves Online.

Na poziomie międzynarodowym jesteśmy członkiem European Short Film Network – europejskiej sieci, której celem jest promocja kina krótkometrażowego, współtworzonej przez 4 festiwale: Kurzfilmtage Oberhausen (Niemcy), Vienna Shorts (Austria), Go Short International Short Film Festival (Holandia) oraz Short Waves Festival. Jesteśmy także wśród założycieli Talking Shorts – pierwszego anglojęzycznego portalu zajmującego się wyłącznie krytyką filmów krótkometrażowych.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi działaniami? Śledź nasze media społecznościowe. Więcej projektów filmowych znajdziesz także na stronie Fundacji Ad Arte.