International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Dziękujemy Wam za wspólne lato!

Lato spędziliśmy w doborowym towarzystwie filmów krótko- oraz długometrażowych. Nasze letnie wydarzenia rozpoczął cykl, współorganizowany z Concordia DesignArt of Life, gdzie pokazaliśmy 8 filmów pełnometrażowych osadzonych w inspirującym świecie szeroko rozumianej sztuki. Pierwsza odsłona Weekly zawitała do Fort Fest Carnaval, łączyła w sobie film i muzykę w klimatycznej przestrzeni Fortu. Kolejnym punktem na naszej wydarzeniowej trasie było Święto Krótkiego Kina w Winiarni Pod Czarnym Kotem, gdzie stawiliście się tłumnie, żeby obejrzeć wybór 5 filmów z tegorocznego konkursu międzynarodowego 11. edycji Short Waves Festival.

W ramach organizowanego przez Bramę Poznania cyklu kulturalno-przyrodniczego – Rzeka Żywa, zaprezentowaliśmy zwierzęce krótkie metraże. Nad Wartę dotrał również cykl Weekly, prezentujący filmy powiązane tematyką architektury. W ramach architektonicznego Weekly zawitał do nas Thomas Randall Page – londyński architekt, który opowiedział nam o swoich projektach, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Nie samym Poznaniem fundacja żyje, bo jak zapewne wiecie, Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę, co zaowocowało m.in. Weekendem z architekturą w gnieźnieńskiej Latarnii na Wenei. Z kolei z programem Summer Shorts odwiedziliśmy Kino Amok oraz Kino Forum. Poznańskie plenerowe pokazy zamknął grunwaldzki pokaz filmów o miłości. Pomimo nadciągającej jesiennej niepogody, my nie przestajemy działać! Zapraszamy Was na kolejne wydarzenia z cyklu Weekly oraz kinowe pokazy Manhattan Short 2019Sundance Shorts Tour 2019.

 

fot. Dawid Majewski