O Festiwalu

O Festiwalu

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, którego 15. edycja odbyła się w dniach 14 – 19.11.2023 w Poznaniu.

 

Krótko…

Pokazy filmowe, prestiżowe nagrody, wydarzenia muzyczne, program edukacyjny i branżowy, klub festiwalowy.

…i na temat

Społeczeństwo, kultura, film, sztuka współczesna, architektura i taniec z uwzględnieniem zachodzących w nich przemian.

 

Short Waves Festival jest jednym z najważniejszych polskich festiwali prezentujących wyłącznie filmy krótkometrażowe.


To sieć filmowych wydarzeń rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania. Ich trzonem są pokazy konkursowe..

Short Waves Festival prezentuje także nieoczywiste pasma tematyczne, takie jak Horror czy Kinky Shorts, segment branżowy, wydarzenia muzyczne i koncerty, wyjścia poza salę kinową: pokazy w galeriach sztuki i innych instytucjach kultury, warsztaty dla najmłodszych i kolektywne spotkania. 

15. edycję Festiwalu stworzyła wielowątkowa opowieść wynikająca z potrzeby przebudowy i przekształcenia, na którą wszyscy możemy mieć wpływ. Chcąc otwierać się na zmiany, które obserwujemy i w zgodzie z hasłem “Rethink/Rebuild” przemyśleliśmy na nowo to jak film, muzyka, sztuka audiowizualna i kultura mogą być ich nośnikiem. Program skupił swój wzrok na twórczości przybierającej różne perspektywy, nie bojącej się poruszać ważnych współcześnie tematów i konfrontującej nas z wciąż transformującą się rzeczywistością.

Zaprosimy wszystkich do udziału w siedemdziesięciu wydarzeniach filmowych, muzycznych i interdyscyplinarnych, w podcastach na żywo, sesjach Q&A i imprezach w klubie festiwalowym, które odbędą się w poznańskich kinach, instytucjach kultury i nie tylko.