International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Goście Short Waves Festival 2020

Poznajcie gości, których spotkacie podczas Festiwalu! Aktualizowaną na bieżąco listę znajdziecie w zakładce Goście.

 

KONKURS MIĘDZNARODOWY

  • Niels Putman
    JURY (17.08-23.08.2020)
  • Simone Späni
    JURY (18.08.-23.08.2020)
  • Dorian Jespers
    Reżyser filmu ‚Sun Dog’ (21.08-23.08.2020)
  • Nicolas Gourault
    Reżyser filmu ‚This Means More’ (21.08-24.08.2020)

 

KONKURS POLSKI

  • Zuzanna Grajcewicz
    Reżyserka filmu ‚Dog Days’ (20.08-21.08.2020)
  • Marcin Żak
    Kostiumograf filmu ‚Dog Days’ (20.08.-21.08.2020)
  • Anna Kasińska
    Reżyserka filmu ‚Synchronizacja’ (18.08.-22.08.2020)
  • Joanna Ruta Baranowska
    Producentka filmu ‚Synchronizacja’ (18.08.-22.08.2020)
  • Michał Modlinger
    Operator filmu ‚Na krańcu miasta’ (20.08.-22.08.2020)
  • Igor Kawecki
    Reżyser filmu ‚Oko Boga’ (19.08.-21.08.2020)
  • Maria Ornaf
    Reżyserka filmu ‚Piołun’ (20.08.-23.08.2020)
  • Piotr Milczarek
    Reżyser filmu ‚Deszcz’ (18.08.-20.08.2020)
  • Agata Śliwinska
    Kierownik produkcji filmu ‚Moje serce’ (20.08.-23.08.2020)
  • Hubert Patynowski
    Reżyser filmu ‚Nie zmieniaj tematu’ (20.08.-22.08.2020)

 

KONKURS POLSKICH FILMÓW EKSPERYMENTALNYCH

  • Michał Matuszewski
    JURY (20.08.-23.08.2020)
  • Joanna Chwiłkowska
    Reżyserka filmu ‚Birdie, Birdie, why are your feathers matted with glue?’ (21.08.-23.08.2020)
  • Maja Kopa
    Reżyserka filmu ‚Konsekwencje własnego widzenia’
  • Karolina Gliniewicz
    Reżyserka filmu ‚A Weird Notion’ (20.08.-22.08.2020)
  • Olga Bejm
    Reżyserka filmu ‚Dziadek nie słyszał, kiedy Babcia mówiła’
  • Filip Bojarski
    Reżyser filmu ‚***Fish’ (21.08.-23.08.2020)
  • Jadwiga Subczyńska
    Reżyserka filmu ‚Marsquakes’
  • Sylwia Dybich
    Reżyserka filmu ‚Fullmoon’ (20.08.-22.08.2020)
  • Zuza Banasińska
    Reżyserka filmu ‚I didn’t go to Crimea and all I got was this alien message’ (21.08.-23.08.2020)
  • Sandra Roczeń
    Reżyserka filmu ‚R/EVOLVE THEE SELF’ (21.08.-23.08.2020)

 

DANCES WITH CAMERA

  • Marc Wagenbach
    JURY (17.08.-21.08.2020)
  • Tero Peltoniemi
    Reżyser filmu ‚Mudlove’ (17.08.2020-23.08.2020)
  • Iwona Pasińska
    Reżyserka filmu ‚Toporzeł’
  • Krzysztof Stasiak
    Reżyser filmu ‚Alchemia’ (19.08.-20.08.2020)
  • Paweł Zawadzki
    Reżyser filmu ‚Unframed’ (18.08.-20.08.2020)
  • Aleksandra Machnik
    Producentka filmu ‚Unframed’ (19.08.-20.08.2020)

 

URBAN VIEW

  • Igor Shin Moromisato
    Reżyser filmu ‚The Headless Gatherer’ (18.08.-21.08.2020)
  • Louis Fried
    Reżyser filmu ‚Flexible Bodies’ (19.08.-20.08.2020)

 

HOTEL EUROPA

  • Adnan Softić
    Reżyser filmu ‚Bigger than Life’ (21.08.-23.08.2020)
  • Clemens Wilhelm
    Reżyser filmu ‚Die Linie’ (20.08.-23.08.2020)
  • Ioana Vreme Moser
    Transmedialna narratorka i artystka dźwięku (20.08.-22.08.2020)
  • Ygor Gama
    Reżyser, artysta multimedialny (19.08.-24.08.2020)
  • Daria Goremykina
    Distinct Memories (22.08.-24.08.2020)
  • Gösta Wellmer
    Distinct Memories (22.08.-24.08.2020)
  • Agata Rogoś
    Antropolożka (21.08.-23.08.2020)

 

BRANŻA

  • Enrico Vannucci
    Selekcjoner Konkursu Krótkiego Metrażu Festiwalu Filmowego w Wenecji, programmer Torino Short Film Market, współzałożyciel agencji filmowej Varicoloured (20.08.-23.08.2020)
  • Anna Gaschütz
    Programmerka, zastępczyni dyrektorki i koordynatorka Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu w Dreźnie (20.08.-23.08.2020)
  • Adam Kruk
    Dziennikarz i krytyk filmowy (18.08.-23.08.2020)
  • Heinz Hermann
    Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu ‚Interfilm’ (20.08.-23.08.2020)
  • Tomasz Popakul
    Reżyser, animator (22.08.-24.08.2020)
  • Hidde de Vries
    Założyciel i właściciel agencji dystrybucyjnej Kapitein Kort, programmer (18.08.-20.08.2020)
  • Amos Geva
    Reżyser, producent, menadżer platformy marketowej T-port (21.08.-23.08.2020)
  • Ingrid Beerbaum
    Programmerka Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu ‚Interfilm’ (20.08.-23.08.2020)
  • Zuzanna Rubešová
    Koordynatorka projektu KineDok (18.08.-20.08.2020)
  • Weronika Sowińska
    Koordynatorka konkursów ‚Okiem Młodych’ Świdnickiego Festiwalu Filmowego ‚Spektrum’, koordynatorka we Wrocławskiej Fundacji Filmowej
  • Lech Moliński
    Współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej, dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM
  • Veronica Andersson
    Reżyserka, specjalistka ds. promocji filmów w Warszawskiej Szkole Filmowej (20.08.-21.08.2020)
  • Ewa Maria Szczepanowska
    Dykrektorka kreatywna Warszawskiej Szkoły Filmowej (20.08.-21.08.2020)
  • Michał Hudzikowski
    Dystrybutor Studio Munka (19.08.-21.08.2020)
  • Maciej Jarmoliński
    Założyciel fundacji Cinema vs Cancer, programmer Warszawskiego Festiwalu Filmowego (21.08.-23.08.2020)
  • Monika Piskurewicz
    Reprezentantka Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Żubroffka (18.08.-20.08.2020)
  • Ola Szmida
    Reżyserka
  • Paweł Turłaj
    Operator filmowy (18.08.-23.08.2020)
  • Wojciech Ulman
    Reżyser, fotograf, artysta wizualny, kurator Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych (20.08.-23.08.2020)
  • Kaja Klimek
    Dziennikarka, krytyczka filmowa, kuratorka Konkursu Polskiego (18.08-23.08.2020)
  • Mathieu Janssen
    Programmer i koordynator konkursów na Go Short – International Short Film Festival Nijmegen, programmer Kinky Shorts/SWF2020 (18.08-23.08.2020)

 

Sprawdźcie również Program branżowy tegorocznej edycji SWF!