International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Klub Krótkiego Kina: edycja wiosenna!

Pierwsze spotkanie Klubu Krótkiego Kina po kolejnej pandemicznej przerwie to filmowe powitanie wiosny. Filmowa propozycja 5 tytułów z całego świata to ożywcza mieszanka tematów i form filmowych, przypominająca jak ciekawy i różnorodny jest świat dookoła nas. W programie między innymi: fanatyzm religijny na wesoło, karnawał w Nowym Orleanie, miłość po doświadczeniu traumy oraz kryzys egzystencjalny planktonu. Filmy będą prezentowane w oryginalnej wersji językowej z polskimi i angielskimi napisami.

Wprowadzenie: Emilia Mazik

Program:
Little lower than angels, reż. Neozoon, eksperyment, Niemcy 2019, 14’
Film skupia się na pokazaniu związku między religią a szowinizmem gatunkowym. Jego bohaterami są Youtube’owi reprezentanci kreacjonizmu i wyznawcy idei, że człowiek był najważniejszym owocem dzieła stworzenia.

All on a Mardi Gras Day, reż. Michał Pietrzyk, dokument, USA 2019, 22’
W gentryfikowanym Nowym Orleanie, Afroamerykańscy mężczyźni zamieszkujący jego najniebezpieczniejsze okolice, spędzają cały rok na szyciu piórzastych garniturów, które założą tylko raz podczas walki o tytuł „najładniejszego”.

Suc de Sindria, reż. Irene Moray, fabuła, Hiszpania 2019, 22’
Przy wsparciu Pola, pośród natury, pomiędzy łzami i śmiechem, Barbara leczy stare rany i redefiniuje swoją seksualność.

Short Calf Muscle, reż. Victoria Warmedar, fabuła, Holandia 2019, 13’
Anders jest inny, ale on o tym nie wie. Tak, jest także gejem, ale nie o to tutaj chodzi. Inny zdają się dostrzegać coś, czego Anders nie widzi.Plankton, rez. Gustaf Lindström, animacja 2018, 5’
Pomysły, aspiracje i problemy końca łańcucha pokarmowego.

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Wydarzenie na Facebooku
Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl