International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Klub Krótkiego Kina: Filmy o mieście i architekturze

Listopadowe spotkanie z Klubem Krótkiego Kina poświęcone będzie związkom filmu i architektury. Prezentowane filmy pochodzą z konkursu Urban View, czyli sekcji konkursowej Short Waves Festival, międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych.  Kuratorów festiwalu szczególnie interesują styki filmu z innymi dziedzinami sztuki – tańcem, sztukami wizualnymi czy architekturą. Urban View prezentuje krótkie formy dotyczące urbanistyki, przemiany miast oraz wyzwań społecznych i ekologicznych, przed którymi stają współcześni architekci. Prezentowany program zawiera 5 najlepszych tytułów, które odzwierciedlają różnorodność sekcji Urban View w roku 2020 oraz zabierają widzów w podróż po miejskich krajobrazach od Kosowa, przez Portugalię aż do Brazylii.

Program:

The Headless Gatherer, reżyseria i produkcja: Igor Shin Moromisato, Niemcy 2019, animacja 15’

Czego poszukuje Zbieracz? Wspomnień, fragmentów snów… a może przyjaciela, z którym może przemierzać miasta i ich chaotyczne krajobrazy. A może szuka tylko pomocy w radzeniu sobie z poczuciem straty?

Dogs Barking at Birds, reż. Leonor Teles, produkcja: Filipa Reis, Leonor Teles, João Miller Guerra, Portugalia 2019, fabuła 21’

Vicente porusza się po mieście na rowerze. Obserwuje jak przestrzeń miejska zmienia się z dnia na dzień. Miasto nie jest już takie samo, świat się zmienia, a on razem z nim. Pośród rodziny i przyjaciół, Vicente żyje w oczekiwaniu na pierwsze dni lata i początek nowego życia. 

In Between, reż. Samir Karahoda, produkcja: Eroll Bilibani, Kosowo 2019, dokument 14’

Bracia i synowie, którzy mieszkają za granicą budują identyczne domy, by wyrazić równość i jedność z rodziną. Pełen empatii portret rodzin, które w wyniku potrzeb ekonomicznych są rozdzielone i egzystują w obcych im kulturach.

Flexible Bodies, reżyseria i produkcja: Louis Fried, Niemcy 2019, fabuła 19’

Wysoki budynek znacznie odstaje od swojego otoczenia niczym obcy przedmiot. To (dość wiekowa) zmaterializowana utopia idealnego miejsca pracy, marzeń o karierze i samo-optymalizacji rozbrzmiewająca na korytarzach.

Kopacabana, reżyseria i produkcja:  Marcos Bonisson, Khalil Charif, Brazylia 2019, eksperyment 14’. 

Zwycięzca Głównej Nagrody w sekcji URBAN VIEW

Film stworzony z kolażu archiwalnych i współczesnych zdjęć nagranych na taśmie 8mm i cyfrowo, opowiadających o Copacabanie – epicentrum doświadczeń międzykulturowych, społecznych i zmysłowych. 

KLUB KRÓTKIEGO KINA

Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu!  W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.