International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Klub Krótkiego Kina Online: Filmy na pandemię

Ostatnie spotkanie Klubu Krótkiego Kina w tym roku powraca w wersji online. Będzie to edycja specjalna, bo selekcja filmów dotyczy wydarzeń, które zdefiniowały rok 2020: pandemii covid-19. Kryzys zdrowotny związany z pandemią oraz szereg obostrzeń regulujących życie społeczne zmieniły kino, które znaliśmy. Wstrzymana lub przerwana została produkcja filmowa, a nasze ulubione sale kinowe ponownie musiały się zamknąć. Jak na tą sytuację zareagowali twórcy filmów krótkometrażowych? Selekcja filmów na pandemię ukaże natychmiastową reakcję świata filmu. Zobaczymy intymne video-pamiętniki, obserwacyjne kino dokumentalne, eksperymentalne impresje oraz fabułę i teledysk, w których fikcja wyprzedziła rzeczywistość. Większość filmów powstała na gorąco, w skrótowej formie prezentując zapis uniwersalnego doświadczenia lęku, izolacji i ludzkiej solidarności w trudnym czasie. Video zapowiedź: Emilia Mazik

Jak oglądać?
Link do albumu z filmami pojawi się w wydarzeniu o 19:00 w poniedziałek, 7.12.2020. o godz. 19:00 i będzie dostępny przez cały tydzień, do 13.12.2020.By obejrzeć program, wystarczy posiadać sprawny komputer z dostępem do Internetu. Nie jest potrzebny bilet – program można obejrzeć bezpłatnie. Zestaw filmów (łącznie ok. 60 min) będzie dostępny w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.Po zobaczeniu zestawów filmów zachęcamy do głosowania na ulubiony – ankieta będzie dostępna przez cały tydzień, a dla osób głosujących przewidzieliśmy bilety na spotkania Klubu Krótkiego Kina w nowym roku.

KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte