International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Klub Krótkiego Kina Online: Wszystko, czego nam brak

Majowa odsłona Klubu Krótkiego Kina po raz drugi w wersji online! Zobaczcie z nami najciekawsze filmy krótkometrażowe nie wychodząc z domu. O ile w pierwszej wirtualnej odsłonie skupiliśmy się nad fenomenem odosobnienia i życia w izolacji, drugi pokaz to wyjście na świat – na ekranie zobaczymy wszystko, za czym najbardziej tęsknimy. Ale czy na pewno?

Co zatem zobaczymy w programie? 7 filmów – od kolorowych teledysków, przez szalone animacje po filmy fabularne przypominające nam, że kiedyś było inaczej. Wizyta w filharmonii, zakupy bez kolejek, czy życiowa rutyna bez informacji o wirusie? A może zagraniczna podróż albo randka z nieznajomym? Czego Wam najbardziej brakuje? Ten program udowodni, że nic nie jest takie jak nam się wydaje.

#zostańwdomu #kulturanawynos

 

Video zapowiedź: Emilia Mazik

 

Jak oglądać?

Link do albumu z filmami pojawi się w wydarzeniu o 19:00 w poniedziałek, 25.05.2020. o godz. 19:00 i będzie dostępny przez cały tydzień, do 31.05.2020.

By obejrzeć program, wystarczy posiadać sprawny komputer z dostępem do Internetu. Nie jest potrzebny bilet – program można obejrzeć bezpłatnie. Zestaw filmów (75 min) będzie dostępny w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

Po zobaczeniu zestawów filmów zachęcamy do głosowania na ulubiony – ankieta będzie dostępna przez cały tydzień, a dla osób głosujących przewidzieliśmy bilety na spotkania Klubu Krótkiego Kina po wakacjach.

 

KLUB KRÓTKIEGO KINA

Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte