International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Krótkometrażowy powrót do szkoły

Sezon letnich plenerów już za nami, jednak nie zatrzymujemy się i mamy dla Was kolejne wydarzenia m.in. z cyklu WEEKLY, gdzie zaprezentujemy krótkie metraże traktujące o technologii i jej wpływie na rzeczywistość, a także powiązaniach między sztuką a filmem.

 

Trzecia odsłona Weekly – miejskiego przeglądu filmowego poświęcona będzie nowym technologiom, wpływowi rozwoju nauki na życie człowieka i odbędzie się we współpracy z Politechniką Poznańską. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

30.09.2019 /poniedziałek/ Manhattan Short 2019 w Kinie Rialto
Największy festiwal filmowy na świecie powraca do Poznania! Od 27 września do 7 października 100000 miłośników krótkiego metrażu w ponad 250 miastach na 6 kontynentach spotka się w kinach, muzeach i w barach w jednym celu… by obejrzeć i zagłosować na finałowe filmy 22. odsłony Manhattan Short Film Festival. Jedyny pokaz w Poznaniu!

 

2-3.10.2019 /środa, czwartek/ Weekly: Film & Art w Pawilonie
Czwarta i ostatnia tegoroczna odsłona WEEKLY – miejskiego przeglądu filmowego zajmie się związkami między sztuką a filmem i odbędzie się we współpracy z Pawilonem. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

 

Program ukaże jak pojemne i plastyczne jest współczesne medium dokumentu – zobaczymy filmy eksperymentalne, fabularyzowane, czy nawiązujące do formatu video-eseju. Dzieli je wiele, ale łączy ostrość spojrzenia na problemy współczesnego świata, poczucie humoru i wiara, że dokument to wciąż gatunek, który buduje mosty między ludźmi.

 

Najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce! Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut.

 

Do zobaczenia!

 

fot. Dawid Majewski Foto\Video

 

#back2school