International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Image Alt

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać newsy ze świata Short Waves Festival i krótkiego kina!

Co?
Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który przez blisko 13 lat swojej działalności stał się jedną z najważniejszych imprez filmowych w kraju prezentujących wyłącznie krótkie metraże. To sieć filmowych wydarzeń, których trzonem są pokazy konkursowe — zestawy krótkich metraży obejmujących pięć kategorii: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych.

Gdzie?
Naszym domem od lat jest miasto Poznań, a od niedawna również niezbadane głębiny internetu! Od 12. edycji w 2020 roku przyjęliśmy formułę festiwalu hybrydowego, co oznacza, że wydarzenia festiwalowe odbywają się równolegle offline i online – stacjonarnie w przestrzeni miasta, jak i w sieci za pośrednictwem naszej platformy Filmchief Hub.

Kiedy?
13. edycja festiwalu Short Waves odbędzie się w dniach 14 – 20.06.2021 r., ale jesteśmy aktywni cały rok! Dowiedz się więcej o naszych działaniach całorocznych, takich jak m.in. Klub Krótkiego Kina, pokazy filmów nominowanych do Oscara czy współtworzenie europejskiej sieci festiwali promujących krótki metraż – platforma THIS IS SHORT.

Czy Warto?
No raczej! Short Waves Festival to więcej niż filmy w kinie. To wydarzenie, które znosi umowne granice pomiędzy dziedzinami sztuki (film, sztuki wizualne, design, architektura, muzyka), inicjuje dialog społeczny i wyznacza nowe trendy festiwalowe. To nieoczywiste pasma tematyczne, takie jak Comedy, Horror czy Kinky Shorts, program fokusowy (m.in. fokus geograficzny – w 2021 roku prezentujący kinematografię Austrii), segment branżowy, wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową: plenery, kluby, pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema.