OFF Jeżyce

Nowy festiwal filmowy w sercu Poznania!

OFF Jeżyce to lokalny festiwal filmowy skierowany nie tylko do mieszkańców Jeżyc, ale też zaproszenie dla wszystkich poznaniaków do przeżywania magii kina w lokalnym klimacie. Pierwsza edycja OFF Jeżyc odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 pod hasłem ‘W bliskim sąsiedztwie kultury’. 

W programie m.in pokazy kinowe, projekcje plenerowe, scena muzyczna czy warsztaty. Wpadnijcie do serca Jeżyc, by wspólnie rozwijać dobre sąsiedzkie relacje, pasje oraz chęć ekspresji i dzielenia się własną twórczością w obszarze kultury, muzyki i filmu. Wszystkie wydarzenia i projekcje filmowe będą realizowane z należytą troską o środowisko naturalne, a wybrane projekcje będą posiadały udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami (niepełnosprawności ruchowe i/lub sensoryczne). 

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

OFF Jeżyce – Rozgrzewka • Kino i wino

Czekając na OFF Jeżyce – zapraszamy na OFF Jeżyce – Rozgrzewka • Kino i wino! Twórzcie z nami kreatywną przestrzeń OFF Jeżyce i wybierzcie film, który będzie pokazywany w programie! Jedną z sekcji OFF Jeżyc będa pokazy filmowe i wydarzenia poświęcone naszym pasjom i zajawkom. Tegoroczny temat to rośliny. Razem z Winobramie zapraszamy na rozgrzewkowy wieczór OFF Jeżyce, podczas którego pokażemy Wam dwa krótkie metraże, w których rośliny grają niezwykle istotną rolę, a wy zagłosujecie na swój ulubiony i zdecydujecie, który zostanie pokazany w dniach 25-28.08 sierpnia na pierwszej edycji lokalnego festiwalu filmowego OFF Jeżyce.

BONUS! Projekt OFF Jeżyce powstał z myślą o promowaniu lokalnych twórczyń i twórców i budowaniu dobrych relacji naszej poznańskiej, nie tylko jeżyckiej, społeczności. Na wydarzeniu pokażemy też krótki metraż Adama Ziajskiego – mieszkającego na Jeżycach reżysera teatralnego, aktora, producenta i lokalnego działacza kultury. Adam na stałe związany jest ze Scena Robocza, której jest pomysłodawcą i opiekunem artystycznym. Jego film Obecność Obowiązkowa miał swoją premierę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na prestiżowym Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Wszystko w kameralnej atmosferze jeżyckiej miejscówki, jaką jest Winobramie i przy winie, rzecz jasna!

Więcej szczegółów w wydarzeniu OFF Jeżyce – Rozgrzewka • Kino i wino i na https://shortwaves.pl/off-jezyce/

Jeżycki Otwarty Ekran: Zgłoś swój film!

Szukamy animacji, fabuł, dokumentów, eksperymentów, zarówno prac studenckich, niezależnych, szkolnych, jak i produkcji profesjonalnych. W ramach OFF Jeżyc pokażemy trzy zestawy wyselekcjonowanych shortów lokalnych autorek/autorów.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/mkkrR768YtTVvhgE6
Regulamin do pobrania TUTAJ.

Muza z Fyrtla: Zgłoś swój teledysk!

Jesteś twórczynią/twórcą filmowym, robisz muzykę i nakręciłaś/nakręciłeś teledysk? Weź udział w konkursie klipów poznańskich zespołów. Zwycięzców będzie można zobaczyć na pokazie finałowym gdzie zostanie także wręczona nagroda dla najlepszego teledysku w wysokości 2 000 zł!

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kPP45bVAXjZN8ZXt8
Regulamin do pobrania TUTAJ.

 

Więcej punktów programu wkrótce!

Organizatorami OFF Jeżyc są Rada Osiedla Jeżyce w Poznaniu, Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte oraz Short Waves Festival. Projekt współfinansowany przez Miasto Poznań.