International short film festival from Poznań, Poland.

Oficjalna selekcja 13. edycji Short Waves Festival – 88 krótkich metraży z 31 krajów w 5 konkursach

Ilość nadesłanych zgłoszeń w toku tegorocznego naboru konkursowego przeszedł najśmielsze oczekiwania zespołu selekcyjnego. Mimo przestoju w branży, wstrzymanych planów zdjęciowych, zamrożonych produkcji i obawy przed konsekwencjami wynikającymi z przedłużającego się zamknięcia kin, na Short Waves zgłoszono blisko 1600 krótkich metraży. Wśród zakwalifikowanych do oficjalnej selekcji konkursowej znalazło się 88 filmów z ponad 31 krajów, w tym 49 wyreżyserowanych przez kobiety i 45 przez mężczyzn. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć produkcje m.in. z Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Egiptu, Rosji, Ukrainy, Armenii, Wietnamu, Chin i aż 28 krótkich metraży z Polski!

INTERNATIONAL COMPETITION:

  • A Lack Of Clarity / Stefan Kruse Jørgensen / Denmark / 2020 / Experimental / 22′
  • A Love Song in Spanish / Ana Elena Tejera / France / 2020 / Documentary / 24′
  • A Trip to Heaven (Thiên đường gọi tên) / Linh Duong / Vietnam / 2020 / Fiction / 15′
  • A White Screen is Visible / Sohaib Bouaiss / The Netherlands / 2020 / Animation / 8′
  • A Wilderness of Lost Connections / Dana Venezia / United Kingdom / 2020 / Experimental / 12′
  • Blue Honda Civic / Jussi Eerola / Finland / 2020 / Experimental / 11′
  • Drought / Remi Itani / Lebanon / 2020 / Fiction / 15′
  • Ella i jo / Jaume Claret Muxart / Spain / 2020 / Fiction / 20′
  • Heaven Reaches Down to Earth (Legodimo Le Kopana Le Lefatshe) / Tebogo Malebogo / South Africa / 2020 / Fiction / 10′
  • Leavers / Kezia Zurbrügg / Switzerland / 2020 / Documentary / 19′
  • Mundo / Ana Edwards / Chile / 2020 / Documentary / 19′
  • My Fat Arse and I (Ja i moja gruba dupa) / Yelyzaveta Pysmak / Poland / 2020 / Animation / 9′
  • Push This Button if You Begin to Panic / Gabriel Böhmer / United Kingdom / 2020 / Animation / 11′
  • Same/Different/Both/Neither / Adriana Barbosa, Fernanda Pessoa / United States / 2020 / Experimental / 19′
  • Santiago 1973-2019 / Paz Corona / France / 2020 / Documentary / 11′
  • Some Kind of Intimacy / Toby Bull / United Kingdom / 2021 / Documentary / 6′
  • Still Processing / Sophy Romvari / Canada / 2020 / Documentary / 17′
  • Store Policy (L’effort commercial) / Sarah Arnold / France / 2020 / Fiction / 17′
  • The Credentials / Manuel Ferrari / Argentina / 2020 / Fiction / 19′
  • The Men Who Wait (Les Attendants) / Quý Truong Minh / France / 2020 / Fiction / 15′
  • Unliveable (Inabitável) / Enock Carvalho, Matheus Farias / Brazil / 2020 / Fiction / 20′
  • Vadim on a Walk / Sasha Svirsky / Russia / 2021 / Animation / 8′
  • Vedo Rosso / Adrian Paci / Italy / 2021 / Experimental / 11′
  • VO / Nicolas Gourault / France / 2021 / Experimental / 19′
  • World / Christine Haroutounian / United States / 2020 / Fiction / 22′
  • Zonder Meer / Meltse Van Coillie / Belgium / 2020 / Fiction / 14′

KONKURS POLSKI

  • Alice and the Frog (Alicja i Żabka) / Olga Bołądź / 2020 / Fiction / 29′
  • Blue Smoke / Katarzyna Gondek / 2020 / Experimental / 12′
  • Equinox (Równonoc) / Daria Kasperek / 2020 / Fiction / 22′
  • Green / Ivan Bambalin / 2020 / Fiction / 15′
  • Julia at the Seaside (Julia nad morzem) / Mariusz Rusiński / 2020 / Documentary / 17′
  • Millenium / Daria Godyń / 2020 / Animation / 8′
  • Submission (Uległość) / Michał Ciechomski / 2020 / Fiction / 27′
  • Vyraj (Wyraj) / Agnieszka Nowosielska / 2020 / Fiction / 21′
  • We Have One Heart / Katarzyna Warzecha / 2020 / Animation / 11′
  • Your Own Bullshit (Własne śmieci) / Daria Kopiec / 2020 / Animation / 6′

KONKURS POLSKICH FILMÓW EKSPERYMENTALNYCH

  • (Flora exit) / Anna Kasińska / 2020 / 6′
  • … and codes that break my heart. Anyway. (… i kody, które łamią mi serce. W każdym razie.) / Amy Muhoro, Weronika Wysocka / 2020 / 7′
  • A Person Who Does Not Speak Is Not a Person (Człowiek, który nie posługuje się mową, nie jest człowiekiem) / Daniel Kotowski / 2020 / 1′
  • All about going abroad (Wszystko o wyjazdach za granicę) / Krystyna Dobrzańska / 2020 / 8′
  • Ball in honour of that youth can’t save money for the retirement (Bal na cześć, że młodzi nie uzbierają na emeryturę) / Klaudia Prabucka / 2020 / 27′
  • I showed him covid-19 / Karolina Gliniewicz / 2021 / 2′
  • Inside me (To co we mnie siedzi) / Mateusz Kułacz / 2020 / 18′
  • Internal Landscape (Internal Landscape) / Maria Wolna, Mieszko Dobek / 2020 / 13′
  • Kobieta. Bez morałów  / Julia Bardziejewska / 2020 / 2′
  • Lis / Wiesława Ruta / 2020 / 4′
  • Multispecies planetary pond (Wielogatunkowa planetarna sadzawka) / Karolina Pawelczyk / 2021 / 8′
  • Rixt / Horacy Muszyński / 2021 / 30′
  • Szkatułka czasu / Zuzanna Palińska / 2020 / 8′
  • Touring Club de Catastrophe / Marek Kucharski / 2020 / 7′
  • untitled / Daniel Dąbrowski / 2020 / 5′

DANCES WITH CAMERA:

  • As It Ends, It Begins / Or Meir Schraiber, Treyden Chiaravalloti / United States / 2020 / 9′
  • Ben / Gabriel Beddoes, Ilaria Vergani Bassi, Mattia Parisotto, Teresa Sala / Italy / 2019 / 8′
  • CAN’T KILL US ALL / Botis Seva / United Kingdom / 2020 / 8′
  • Dancing is an Old Friend / Marta Renzi / United States / 2020 / 12′
  • Divided We Scroll / Klaas Diersmann / United Kingdom / 2019 / 5′
  • Don’t Kiss, Kiss .mov / Carl Olsson, Fabio Liberti / Sweden / 2020 / 8′
  • Downriver / Andrea Boll / Austria / 2020 / 10′
  • Fauteuil lit / Maksym Kotskyi / Ukraine / 2021 / 5′
  • Fibonacci / Tomáš Hubáček / Czech Republic / 2020 / 8′
  • It Cries Too Loudly / Dolly Sfeir / United States / 2021 / 8′
  • Lazarus / Tuixén Benet / United States / 2020 / 9′
  • Navigation / Marlene Millar / Canada / 2020 / 13′
  • New Year (Anul Nou) / Corina Andrian / Romania / 2021 / 12′
  • Rekonstruktio / Pia Andell / Finland / 2021 / 17′
  • Sepa / Viktorija Vrublevska / Latvia / 2020 / 2′
  • Suspended Motion / Sima Gonsai / United Kingdom / 2020 / 3′
  • TA MARA / Iwona Pasińska / Poland / 2020 / 10′
  • The Bait / Chenglong Tang / China / 2020 / 6′
  • Transumanato / Elena Skripkina / Russian Federation / 2020 / 8′
  • Unleash / Sean Wirz / Switzerland / 2020 / 7′
  • Virus / Nauris Buksevics / United Kingdom / 2020 / 6′
  • YEL (ԵԼ) / Rima Pipoyan / Armenia / 2020 / 4′
  • You wanted rivers / Magdalena Zielińska / Poland / 2020 / 7′

URBAN VIEW:

  • Absolute Street / Jan Ijäs / Finland / 2020 / Documentary / 4′
  • A Quiet Man (L’homme silencieux) / Nyima Cartier / France / 2020 / Fiction / 14′
  • Bye Little Block! / Éva Darabos / Hungary / 2020 / Animation / 8′
  • Enter Through the Balcony / Roman Blazhan / Ukraine / 2020 / Documentary / 26′
  • Guide Me Home / Stefan Georgiou / United Kingdom / 2020 / Fiction / 15′
  • lockdown 2 lockdown / Lilian Hess / Germany / 2020 / Documentary / 6′
  • London Knowledge / Max Colson / United Kingdom / 2020 / Documentary / 11′
  • Manifesto / Ane Hjort Guttu / Norway / 2020 / Fiction / 27′
  • Milano di carta / Gianmarco Donaggio / Italy / 2020 / Experimental / 7′
  • People on Saturday (Menschen am Samstag) / Jonas Ulrich / Switzerland / 2020 / Documentary / 10′
  • Serial Parallels / Max Hattler / Hong Kong / 2019 / Experimental / 10′
  • The New Normality (La nueva normalidad) / Manolo Vázquez / Spain / 2020 / Documentary / 13′
  • The Promised / Ahmed Elghoneimy / Egypt / 2020 / Documentary / 18′
  • Urban Dreamscape / Nicolas Gebbe / Germany / 2020 / Experimental / 5′

7 czerwcowych dni to ponad 70 wydarzeń w przestrzeni miejskiej Poznania, ponad 250 filmów, w tym 88 konkursowych, goście z Polski i zagranicy i oczywiście program online, a także filmowe pasma tematyczne, takie jak Comedy, Horror czy Kinky Shorts, program fokusowy (m.in. fokus geograficzny – w 2021 roku prezentujący kinematografię Austrii), segment branżowy, wydarzenia audiowizualne, muzyczne i wyjście poza salę kinową: plenery, kluby, pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych czy prywatnych ogrodach Poznaniaków pod hasłem Random Garden Cinema i wiele więcej!

Karnety z dostępem do programu online już w sprzedaży: LINK

Start sprzedaży karnetów i pojedynczych biletów na wydarzenia stacjonarne: WKRÓTCE!