International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Ogłaszamy Jury Młodych!

Oto Jury Młodych, które nagrodzi wybrany przez siebie film w tegorocznym SWF 2020 | Poznajcie Joannę, Maję i Michała – członków naszego Jury! Jesteśmy bardzo ciekawi ich werdyktu! Do zobaczenia już wkrótce w Poznaniu!

Michał Matejczuk

Uczeń LO Marii Magdaleny w Poznaniu. Entuzjasta festiwali filmowych, koncertów i streetfoodu. W kinie poszukuje zagadnień filozoficznych i moralnych oraz motywu samotności. Uwielbia muzykę elektroniczną, w szczególności postindustrial. W wolnych chwilach przechadza się po Poznaniu w poszukiwaniu niedoskonałości i streetartu. Szczególne miejsce w jego sercu zajmują produkcje Adult Swim, a zwłaszcza miniserial The Shivering Truth.

Joanna Nowicka

Jestem uczennicą poznańskiego Marcinka, której zainteresowania można podzielić najkrócej na trzy obszary: kino, język i środowisko. Dla mnie język jest narzędziem filmu, a film z kolei narzędziem środowiska – kino ma wielki potencjał do jego ochrony i rozwoju. W styczniu byłam jurorką podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Biarritz we Francji. Od dziewięciu lat trenuję jeździectwo.

Maja Szklarska

Mam na imię Maja. Jestem entuzjastką kinematografii, literatury, podróży i koncertowych przygód. Fascynuję się twórczością Tima Burtona oraz Xaviera Dolana, a także szeroko pojętym kinem dokumentalnym. Jako osoba, która bardzo chętnie angażuje się w różnorodne projekty, prawdziwą przyjemność sprawia mi możliwość brania udziału w rozmaitych festiwalach filmowych oraz muzycznych.