fbpx

International short film festival from Poznań, Poland.

Ogłaszamy Jury Młodych!

Oto Jury Młodych, które nagrodzi wybrany przez siebie film w tegorocznym SWF 2020 | Poznajcie Joannę, Maję i Michała – członków naszego Jury! Jesteśmy bardzo ciekawi ich werdyktu! Do zobaczenia już wkrótce w Poznaniu!

Michał Matejczuk

Uczeń LO Marii Magdaleny w Poznaniu. Entuzjasta festiwali filmowych, koncertów i streetfoodu. W kinie poszukuje zagadnień filozoficznych i moralnych oraz motywu samotności. Uwielbia muzykę elektroniczną, w szczególności postindustrial. W wolnych chwilach przechadza się po Poznaniu w poszukiwaniu niedoskonałości i streetartu. Szczególne miejsce w jego sercu zajmują produkcje Adult Swim, a zwłaszcza miniserial The Shivering Truth.

Joanna Nowicka

Jestem uczennicą poznańskiego Marcinka, której zainteresowania można podzielić najkrócej na trzy obszary: kino, język i środowisko. Dla mnie język jest narzędziem filmu, a film z kolei narzędziem środowiska – kino ma wielki potencjał do jego ochrony i rozwoju. W styczniu byłam jurorką podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Biarritz we Francji. Od dziewięciu lat trenuję jeździectwo.

Maja Szklarska

Mam na imię Maja. Jestem entuzjastką kinematografii, literatury, podróży i koncertowych przygód. Fascynuję się twórczością Tima Burtona oraz Xaviera Dolana, a także szeroko pojętym kinem dokumentalnym. Jako osoba, która bardzo chętnie angażuje się w różnorodne projekty, prawdziwą przyjemność sprawia mi możliwość brania udziału w rozmaitych festiwalach filmowych oraz muzycznych.