On Waves Podcast

Podcast, w którym twórcze osoby mówią o tym, co najbardziej ich interesuje i o tym, co jest ich specjalnością. Znajdziecie tu rozmowy o kinie, kulturze, muzyce, architekturze, ich transformacjach i zjawiskach obecnych dawniej i dziś. ON WAVES chce płynąć na fali pasji rozmówców i dzielić się nią ze słuchającymi! 

Projekt Podcastu ON WAVES powstał w ramach pierwszej edycji Festiwalu Czas Letni odbywającej się w Poznaniu w dniach 12 – 16 lipca 2023 roku, będąc częścią festiwalowej sekcji “Tkanka Miejska”. Festiwal jest projektem Fundacji Ad Arte – organizatora Short Waves Festival.

 

POSŁUCHAJ NA SPOTIFY

 

Zuzanna Mielczarek: miasto, architektura i sztuka 

Julia Sempołowicz rozmawia z Zuzanna Mielczarek o Poznaniu widzianym z perspektywy osoby która do niego wraca, o miejscach związanych z kulturą i sztuką, które obecnie znalazły nowe zastosowanie oraz o odporność miasta na lato i spędzaniu czasu letniego w przestrzeni miejskiej.

 

Olga Drenda: nostalgia, kino, duchologia 

Jan Biedny rozmawia z pisarką i badaczką Olgą Drendy na temat nostalgii, jej sile i działaniu oraz jej filmowych reprezentacjach. Jakie funkcje społeczno-kulturowe spełnia i jakie są jej wyróżniki? 

 

Synergy Cult: muzyka, sztuka interdyscyplinarna, kolektywizm 

Aleksandra Skowrońska rozmawia z kolektywem artystycznym Synergy Cult o budowaniu alternatywnej sceny klubowej, zapotrzebowaniu na kolektywy artystyczne realizujące nowe, interdyscyplinarne koncepty. Poruszane zostają również tematy inkluzywności i otwartości na osoby, które po inwazji Rosji na Ukrainę przyjechały do Polski.