International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Opis programu

Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal krótkiego kina, który odbędzie się w Poznaniu po raz dwunasty. Sześć marcowych dni to ponad 80 wydarzeń, 250 filmów, 100 międzynarodowych gości oraz niezawodna publiczność odwiedzająca pokazy w kilkunastu lokalizacjach. Tegoroczne hasło festiwalu Fixing the Future znajdzie swoje odzwierciedlenie w zaangażowanym programie filmowym, ale także sygnalizuje, że chcemy wspólnie tworzyć festiwal przyjazny dla planety, otwarty i różnorodny.

Jak co roku emocji będzie dostarczał nam program konkursowy i aż 5 kategorii, w których twórcy z całego świata powalczą o nagrody. W sekcji pozakonkursowej ulubione pokazy tematyczne, nominacje do prestiżowych nagród filmowych, czy programy dla widzów w każdym wieku. Fokus geograficzny poświęcony będzie Libanowi, a wydarzenia edukacyjne i branżowe pozwolą profesjonalistom na networking i dyskusję wokół medium krótkiego kina. Wśród wydarzeń specjalnych czeka nas audiowizualne otwarcie: Kino Forma: Sharp and Honest w Pawilonie oraz sobotnie wręczenie nagród z oprawą muzyczną.

Ale festiwal to przede wszystkim okazja do spotkań – często w nietypowych lokalizacjach, bo aranżowanie przestrzeni to nasza specjalność. Hotel Europa, czyli nowy całodzienny klub festiwalowy, to miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i refleksji nad wspólną przyszłością, zlokalizowany w centrum dzielnicy Łazarz. Nie zabraknie również kultowych filmowych domówek w ciemno – Random Home Cinema oraz okazji do tańca na codziennym afterparty w Housie.

 

Program do pobrania tutaj.

 

Najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina? Short Waves Festival!