International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Premiery na Short Waves Festival 2020!

W naszej selekcji konkursowej obejrzymy w tym roku aż 73 filmy w pięciu kategoriach: Konkursie Międzynarodowym, Polskim, Urban View, Dances with Camera i w Konkursie Polskich Filmów Eksperymentalnych. Wiele spośród tych filmów będzie miało swoją premierę nie tylko w Poznaniu, ale też w Europie czy na świecie! A oto garść statystyk!

 

 SWF 2020 w liczbach:

1500 filmów zgłoszonych do konkursów

73 filmów zakwalifikowanych do selekcji konkursowej (filmy pochodzą z 26 krajów)

34 filmy zostały wyreżyserowane przez kobiety

7  premier światowych (WP)

3  premiery europejskie (EP)

35 premier polskich (NP)

21 premier regionalnych (RP)

76 wydarzeń (sekcja konkursowa, pozakonkursowa, pokazy specjalne  i wydarzenia specjalne)

 

KONKURS MIĘDZYNARODOWY

 

All Cats Are Grey In the Dark / Lasse Linder / Szwajcaria / 2019 / dokument / 17’ / RP

All movements should kill the wind / Wang Yuyan / Francja/ 2019 / dokument / 12’ / NP

All on Mardi Gras Day / Michał Pietrzyk / 2019 / USA / dokument / 22’ / NP

A Mordida / Pedro Neves Marques / Portugalia / 2019 / fabuła / 26’ / NP

Atkurimas (Dummy) / Laurynas Bareiša / 2020 / Litwa / fabuła / 12’ / NP

Cracking Sound / Hanna Kaihlanen / Finlandia / 2019 / eksperyment / 11’ / NP

Deep Love / Mykyta Lyskov / 2019 / Ukraina / animacja / 14’ / NP

El Remanso / Sebastián Valencia Muñoz / 2019 / Kolumbia / fabuła / 19’ / WP

Eyes On The Road / Stefani Kolk / Holandia / 2019 / fabuła / 17’ / NP

Goodbye Golovin / Mathieu Grimard / 2019 / Kanada / fabuła / 14’ / NP

How to Dissappear / Robin Klengel / Leonhard Müllner / 2020 / Austria / animacja/eksperyment / 21’ / NP

If then else / Carla Simon / 2019 / Hiszpania / fabuła / 25’ / NP

Little lower than angels / Neozoon / 2019 / Niemcy / eksperyment/dokument / 14’ / NP

Look Up / Hector Francisco Silva Nuñez / 2019 / Chile / fabuła / 8’ / EP

Slug Life / Sophie Koko Gate / Wielka Brytania / 2018 / animacja / 7’ / RP

Party Day / Sofia Bost / Portugalia / 2019 / fabuła / 17’ / NP

Movements / Dahee Jeong / Korea / 2019 / animacja / 10’ / RP

Suc de Sindria (Watermelon Juice) / Irene Moray / 2019 /Hiszpania / fabuła / 22’ / RP

Sunday / Kris Ong / 2019 / Singapur / fabuła / 13’ / NP

SUN DOG / Dorian Jespers / Belgia / eksperyment / 20’ / NP

Sweet Salty / Linh Doung / Wietnam / 2019 / fabuła / 18’ / NP

The last image of father / Stefan Djordjevic / Serbia / fabuła / 20’ / NP

There were four of us / Cassie Shao / USA / 2019 / animacja / 7’ / NP

This Means More / Nicolas Gourault / Francja / 2019 / dokument / 22’ / EP

To Each Your Sarah / Deokgeun Kim / 2019 / Korea / fabuła / 25’ / NP

 

URBAN VIEW

 

Dogs Barking At Birds / Leonor Teles / Portugalia / 2019 / fabuła / 21’ / NP

Flexible Bodies / Louis Fried / Niemcy / 2019 / fabuła / 14’ / NP

In Between /Samir Karahoda / Kosowo / 2019 / dokument / 14’ / RP

Kopacabana / Marcos Bonisson, Khalil Charif / Brazylia / 2019 / eksperyment / 14’ / NP

Speaking for the dead / Peiman Zekavat / Wielka Brytania / 2019 / dokument / 14’ / NP

The headless Gatherer/ Igor Shin Moromisato / Niemcy/ 2019 / animacja / 15’ / RP

The Horns of Kolkata / Andrew Scott / Nowa Zelandia / 2018 / dokument / 6’ / NP

 

DANCES WITH CAMERA

 

Alchemia / Krzysztof Stasiak / Polska / 2019 / 19’ / RP

Alta / Antti Ahokoivu / Finlandia / 2019 / 4’ / NP

Cinderella Games / Jessica Wright / Wielka Brytania/ 2019 / 7’ / NP

Etch / Abby Warrilow, Lewis Gourlay / Wielka Brytania / 2019 / 7’ / NP

Fracture / Jukka Rajala-Granstubb, Johanna Nuutinen / Finlandia / 2019 / 15’ / NP

Gloria! / Roswitha Chesher / Wielka Brytania / 2019 / 10’ / NP

Henk / Sergio Gridelli / Holandia / 2018 / 7’ / NP

Internal Medicine / Mitchell Rose / USA / 2019 / 9’ / EP

L I M B O / Natalie-Anne Downs / Wielka Brytania / 2018 / 10’

Maids / Sofia Castro / Argentina / 2019 / 5’ / NP

Mudlove / Tero Peltoniemi / Finlandia / 2019 / 7’ / NP

The Last Children / Fu Le / Francja / 2019 / 11’ / WP

Sirens Tango / Lisa Le Lievre / USA / 2018 / 12’ / NP

Toporzeł / Iwona Pasińska / Polska / 2019 / 10’

Under the Skin / Carmen Porras / Hiszpania / 2019 / 15’ / WP

Unframed / Paweł Zawadzki / Polska / 2018 / 10’

Where Love Leads / Marta Renzi / USA / 2019 / 10’ / NP

4 ~ / Rodrigo Rocha-Campos / Kanada / 2018 / 14’ / NP

 

KONKURS POLSKI

 

Deszcz / Piotr Milczarek / Polska / animacja / 2019 / 5’

Dog Days / Zuzanna Grajcewicz / Polska / fabuła / 2019 / 15’ / RP

Duszyczka / Barbara Rupik / Polska / animacja / 2019 / 9’

Koniec Sezonu / Stanisław Cuske / Polska / dokument / 2019 / 20’ / RP

Moje serce / Damian Kocur / Polska / fabuła / 2019 / 30’ / RP

Na krańcu miasta / Daria Kasperek / Polska / fabuła / 2019 / 14’ / RP

Nie zmieniaj tematu / Polska / fabuła / 2019 / 30’ / RP

Oko Boga / Igor Kawecki / Polska / dokument / 2019 / 17’ / RP

Piołun / Maria Ornaf / Polska / fabuła / 2019 / 16’ / RP

Story / Jola Bańkowska / Polska / animacja / 2019 / 5’ / RP

Synchronizacja / Anna Kasińska / Polska / fabuła / 2019 / 20’ / RP

 

KONKURS POLSKICH FILMÓW EKSPERYMENTALNYCH

 

A Weird Notion / Karolina Gliniewicz / Polska / 2019 / 6’ / WP

Birdie, Birdie, why are your feathers matted with glue? / Joanna Chwiłkowska / Polska / 2019 / 4’ / NP

Dziadek nie słyszał, kiedy babcia mówiła / Olga Bejm / Polska / 2019 / 2’

Fullmoon / Sylwia Dybich / Polska / 2019 / 6’ / RP

How to use the pyramid / Karolina Zajączkowska / Polska / 2019 / 9’ / RP

I didn’t go to Crimea and all I got was this alien message / Zuza Banasińska / Polska / 2018 / 12’ / RP

Konsekwencje własnego widzenia / Maja Kopa / Polska / 2018 / 7’ / WP

Marsquakes / Jadwiga Subczyńska / Polska / 2019 / 8’

OSAD2 / Anna Wacławek / Polska / 2019 / 3’ / RP

R/EVOLVE THEE SELF / Sandra Roczeń / Polska / 2019 / 2’ / WP

Szacuję pozostały czas / Michał Bugalski / Polska / 2019 /  7’ / WP

***Fish / Filip Bojarski / Polska / 2019 / 2’ / RP