International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Short Waves Festival – Dzień 1

WTOREK NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 1 / 18.08

To już dziś! 12. edycja Short Waves rusza z pełną mocą w formule hybrydowej: OFFLINE / stacjonarnie w Poznaniu i ONLINE / równolegle na platformie Filmchief Hub. Cieszymy się, że jesteście z nami, a tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na uczestnictwo w tym roku – zapraszamy! Karnety online oraz bilety na pojedyncze wydarzenia stacjonarne wciąż w sprzedaży. Szczegóły i harmonogram znajdziecie niezmiennie na naszej stronie shortwaves.pl. Zobaczcie, co czeka Was pierwszego dnia festiwalu!

 

 

Krótkie komedie w Filmowym Klubie Seniora
15:30 / Kino Rialto / online

 

Festiwal rozpoczynamy dużą dawką śmiechu i komediowymi, krótkimi metrażami. Krótkie Komedie to idealna okazja, żeby pozytywnie rozpocząć festiwalowy tydzień i przez chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Czy 10 minut wystarczy do poznania historii bohaterów? Przekonaj się sam!
więcej informacji
wydarzenie / Facebook

 

 

Dances with Camera I (+Q&A)
18:00 / Kino Muza / online

Jeden z dwóch konkursów tematycznych w ramach Short Waves Festival. 9 produkcji z 6 różnych państw zabierze nas w podróż pełną fizycznej ekspresji i tańca. Przeprowadzą nas przez sensualną podróż, estetyczne doznania i szerokie spektrum nastrojów.
więcej informacji
wydarzenie / Facebook

 

 

Pokaz Otwarcia / Opening Program x Obrazy Wrażliwe
20:00 / CK Zamek / online

 

Tegoroczny pokaz otwarcia Short Waves Festival to 60- minutowy program skupiający motto festiwalu oraz jego różnorodność. Porusza wątki aktualne, jak i uniwersalne. Rok 2020 to nie tylko pandemia, kryzys klimatyczny i masowe protesty, ale też solidarność i troska.
więcej informacji
wydarzenie / Facebook

 

 

Awesome Shorts: The Future Is Now – pokaz wideoklipów
21:00 / Tama Bar / wstęp wolny

 

Zbiór tego co najciekawsze, najfajniejsze i najbardziej awesome w warstwie audiowizualnej. 15 wideoklipów z 2020 roku od domów produkcyjnych tj. UNIVERSAL, CANADA, MOON, THE MILL czy GRAFFITTI.
więcej informacji
wydarzenie / Facebook

 

 

Klub Festiwalowy Agata+ TBH
21:00 / Tama Bar / wstęp wolny

 

Pierwszy przystanek w ramach Wędrującego Klubu Festiwalowego to Klub Tama. Zagra dla nas Agata – artystka, DJ-ka i producentka muzyczna. Kuratorka cyklu FORMA. Jej dj-sety to idealnie dopasowane nuty, które zabiorą nas w przyszłość. Koordynatorka Short Waves Festival 2020 swoimi brzmieniami rozpoczyna tydzień festiwalu.
więcej informacji
wydarzenie / Facebook

 

 

International Competition III: Mixed Feelings / Mieszane uczucia
21:30 / CK Zamek / online

 

Wejdźmy wspólnie w świat kolorowego kina. Barwne propozycje filmowe przedstawią nie tylko doznania wizualne, ale i rollercoaster emocji. Wykraczamy poza bezpieczną strefę i poznajemy skomplikowane historie bohaterów, niejednoznaczne wybory i wieloznaczne zachowanie. Bohaterowie postawieni są przed decyzjami, które mogą wzbudzić mieszane uczucia…
więcej informacji
wydarzenie / Facebook