International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2020

Short Waves Festival – Dzień 4

PIĄTEK NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 4 / 21.08

Aż ciężko uwierzyć, ze już za nami już połowa festiwalu! Ale Short Waves nie zwalnia tempa! Dziś czeka Was między innymi pierwsze z serii wydarzeń pod szyldem Hotel Europa, pokazy Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych, Konkursu Polskiego i International Competition, czy showcase naszych przyjaciół z sixpackfilms. A wieczorem – bawimy się w Schronie i oglądamy zestaw Horror Shorts. Piąteczek!

Industry Talk: The Potential of Short Film in Community-building and Educational Activities
13:00 / online

Globalna pandemia zmieniła sposób, w który prezentujemy filmy oraz uczestniczymy w kulturze filmowej. Świat online sprawił, iż zbudowanie wspólnoty oglądających w ramach kolektywnego doświadczenia jest niezmiernie trudne. Z nowymi wyzwaniami muszą także mierzyć się edukatorzy, którzy wykorzystują film w codziennej pracy. Zaproszone panelistki opowiedzą o najlepszych przykładach edukacyjnego zastosowania krótkiego kina oraz strategiach wspólnototwórczych skrojonych na czasy covid-19. Panel zorganizowany we współpracy z FeKK Ljubljana Short Film Festival dzięki wsparciu British Council.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Spotlight: sixpackfilm Showcase
15:00 / Kino Muza / online

Wszystkie filmy w tym programie zajmują się zgodnością lub przeniesieniem dźwięku i obrazu – niezależnie od tego czy są “jakby” teledyskiem, abstrakcyjną animacją, ulicznym występem czy dokumentem o duecie klarnetowym – których efektem jest wizualizacja akustyki, przetwarzanie obrazu w projekt dźwięku czy ogólna kwestia naszej praktykowanej percepcji. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą oczu i uszu!
Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury.

więcej informacji

Fixing the Future: Eko Aktywizm
16:30 / Kino Muza / online

Mimo, iż aktywiści i naukowcy z całego świata od ponad pół wieku dyskutują o zatrważającym wpływie człowieka na ekosystem, dopiero w roku 2019 wiadomość o powszechnym kryzysie klimatycznym przebiła się mediów głównego nurtu i wstrząsnęła opinią publiczną. Nie bądźmy obojętni! Istnieje szereg wartościowych inicjatyw zajmujących się ekologią: od walki z chowem klatkowym po strajk klimatyczny. Po projekcji filmów zapraszamy na rozmowę z zaproszonymi gośćmi z m.in. Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Extinction Rebellion Poznań.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Hotel Europa Intro: Hybryda – przyszłość po pandemii online + / – offline
17:00 / Concordia Taste
obowiązują zapisy na wydarzenie

HOTEL EUROPA spotyka się z Short Waves Festival, w nowych rozedrganych, ale ciekawych czasach. Pandemia dostarczyła nam nowych wyzwań, na które postaramy się odpowiedzieć zarówno w lokalnym, jak i szerszym europejskim kontekście. „Hotel Europa Intro: Hybryda przyszłość po pandemii +/- online” jest wyjątkowo ważne dla budowania naszej narracji.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

Konkurs Polskich Filmów Eksprymentalnych
19:00 / Kino Muza / online

W tegorocznym Konkursie Polskich Filmów Eksperymentalnych przeważają wypowiedzi filozoficzne, osobiste i podszyte niepokojem. Są to więc rozmyślania na temat różnych sposobów wpływania na teraźniejszość i ich konsekwencji w przyszłości. Twórcy szukają alternatywnych rozwiązań. Używają języka filmu, animacji, poezji, eksperymentują z formą. Zwykle zadane przez autorów trudne pytania nie mają prostej odpowiedzi. Podjęty jednak zostaje temat do dalszych przemyśleć.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

International Competition II: Together Forever
20:30 / CK Zamek / online

Bycie razem przybiera różne formy, od rodziny przez związek po przyjaźń. Obietnica związku na zawsze może być niezwykle ekscytująca, ale też przerażająca, a z pewnością pełna emocji. Bohaterowie tego programu stykają się zarówno z plusami, jak i minusami życia w symbiozie, pokazując związki nieoczywiste, które w bardzo silny sposób wpływają na to, jak żyjemy. Rodziny nie trzeba tworzyć z człowiekiem, miłość macierzyńska nie musi być bezwarunkowa, a poczucie bliskości można poczuć nawet na stadionie.

więcej informacji

wydarzenie / Facebook

Klub Festiwalowy: Boarding Pass
21:00 / Schron

Dziś o atmosferę na parkiecie zadba Boarding Pass, a właściwie kryjący się pod tym pseudonimem Oskar Maćkowski. Jego kariera DJ-ska rozpoczęła się trochę ponad 2 lata temu, kiedy zaczynał pracę w Schronie. Teraz należy tam do grona stałych rezydentów, a Schron będzie naszym dzisiejszym przystankiem na trasie wędrujących klubów festiwalowych.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Horror Shorts
21:00 / Schron / online

Lubisz się bać? Czy czujesz na sobie wzrok, gdy wchodzisz w ciemną uliczkę? Czy dźwięk piły łańcuchowej sprawia, że chcesz puścić się biegiem? Horror Shorts zabiorą Cię w miejsce pełne dreszczyku emocji związanego ze strachem, dyskomfortem i lękiem. Zobaczymy, czy uda Wam się to przeżyć.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook

Hotel Europa Extra: Coquetta / sound performance
21:30 / Concordia Design

Coquetta. flawless looks to dźwiękowy performance Ioany Vreme Moser, którego punktem wyjścia jest coraz częściej obserwowana w naszej kulturze obsesja na punkcie kreowania “perfekcyjnego” wizerunku. Artystka przeprowadza nas przez kolejne etapy codziennej toalety, której towarzyszy proces symultanicznie generowanych dźwięków. Couquetta to rodzaj niepokojącego spektaklu, w którym przesadne, upiększające zabiegi, sprawiają że pierwotna koncepcja piękna nabiera sardonicznego wyrazu.

Coquetta – tancerka baletowa wychowana na operowych scenach w olśniewających kreacjach – marząca o tym by stać się tak piękna jak Barbie…
https://ioanavrememoser.com

więcej informacji
wydarzenie/ Facebook

International Competition V: Miraż
22:30 / CK Zamek / online

Jak często ulegamy złudzeniom? Filmy w prezentowanej selekcji to produkcje demaskujące obłudę ludzkiej natury, ich egocentryczną wiarę w panowanie nad światem i naturą.

więcej informacji
wydarzenie / Facebook